Skutečný případ záchrany neprávem odsouzeného se stal inspirací k založení nové právnické instituce (1992). Hrají: J. Bartoška, L. Potměšil, P. Augustinski, L. Zedníčková, Z. Stivínová, J. Novotný a další. Scénář J. Šikl. Kamera J. Šajmovič. Režie A. Moskalyk

Oblíbený detektivní seriál v režii A. Moskalyka o boji práva se zločinem, ve kterém se rodila vědecká kriminalistika. Každá epizoda je věnována jedné kriminalistické disciplíně, jež se uplatnila u soudu a později byla uznána jako nezvratný a usvědčující důkaz.

Jednu z hlavních rolí našeho příběhu hraje Erle Stanley Gardner, spisovatel a později autor velmi známých detektivních příběhů s advokátem Perry Masonem. Případ se odehrává v Kalifornii ve dvacátých letech minulého století a ústřední postavou je nevinně odsouzený, který čeká na svou popravu za znásilnění a vraždu mladé dívky. Na Gardnerovi a jeho příteli, advokátu Mathewsovi, který jej do případu zainteresoval, závisí poslední možnost odsouzeného dobrat se práva. A právě tento případ se stal popudem k založení nezávislé instituce, přešetřující justiční omyly: takzvaného Soudu posledního odvolání.

Spisovatele a později autora detektivních příběhů Erle Stanleye Gardnera si zahrál J. Bartoška.

Seriál vysíláme v HD kvalitě.

Stopáž49 minut
Rok výroby 1992
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál