Rozsáhlý pojišťovací podvod, který se stal v Itálii ve 30. letech minulého století, dal vzniknout další kriminalistické metodě. Populární cyklus detektivních příběhů o odvěkém zápasu práva se zločinem (1991). Hrají: G. Opočenský, P. Bongartz, E. Cupák, V. Galatíková, R. Zahradníková, J. Kepka, G. Šubert, A. Hardt, J. Přeučil, M. Ťapák, L. Lipský a další. Scénář J. Šikl. Kamera J. Šajmovič. Režie A. Moskalyk

Oblíbený detektivní seriál v režii A. Moskalyka o boji práva se zločinem, ve kterém se rodila vědecká kriminalistika. Každá epizoda je věnována jedné kriminalistické disciplíně, jež se uplatnila u soudu a později byla uznána jako nezvratný a usvědčující důkaz.

Tento kriminální případ se odehrál v Itálii ve třicátých letech minulého století. Pan hrabě Bononcini má kouzlo osobnosti a zcela vyhraněné zájmy. Právě se zabývá italským malířstvím. Ve starožitnictví pana Malipieriho je ochoten zaplatit nemalou částku za obraz, který ho zaujal. Po koupi tohoto „kousku“ zamíří ke konkurenci – a vyjde s prázdnýma rukama. Hned na začátku je tu tedy velký otazník. V tomto příběhu jde ale pouze o jeden z mnoha… V centru těchto otazníků, na něž se hledá odpověď, stojí člověk mnoha podob: zdravý a nemocný, záhadný, nevědoucí, muž mnoha jmen a několika tváří, z nichž jedna bude zachycena na kresbě… Jak dokázat záměnu osob v době, kdy součástí dokladů nebyla fotografie? Na pomoc přichází talentovaná jeptiška, která nakreslí portrét hraběte, a pachatel je při dalším pokusu o podvod dopaden. Tento případ stál na počátku nové vyšetřovací metody pomocí identikitu.

Hraběte Bononciniho si zahrál P. Bongartz, představenou Carmelu V. Galatíková a detektiva Fasaroliho E. Cupák.

Seriál vysíláme v HD kvalitě.

Stopáž50 minut
Rok výroby 1991
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál