Pachatele loupeže v klenotnictví usvědčí jeho výrazný, individuální způsob práce. Populární cyklus detektivních příběhů o odvěkém zápasu práva se zločinem (1991). Hrají: M. Vávra, P. Rímský, I. Vyskočil, L. Kostelka, L. Lakomý, B. Švarc, L. Županič, N. Konvalinková, T. Jirman a další. Scénář J. Šikl. Kamera J. Šajmovič. Režie A. Moskalyk

Oblíbený detektivní seriál v režii A. Moskalyka o boji práva se zločinem, ve kterém se rodila vědecká kriminalistika. Každá epizoda je věnována jedné kriminalistické disciplíně, jež se uplatnila u soudu a později byla uznána jako nezvratný a usvědčující důkaz.

Příběh se odehrává v Americe v druhé polovině 19. století a pachatele loupeže v klenotnictví usvědčí jeho výrazný, individuální způsob práce. Dva lupiči udělají v jednom americkém klenotnictví pořádnou spoušť. Pan klenotník je psychicky zničený a inspektor Thomas Byrnes ví, že bude mít kupu práce. Milionář Milton má na krádeže v klenotnictví zcela originální teorii, kterou inspektorovi sdělí: „Všechna ta vloupání hladových chudáků z Bowery do klenotnických dílen jsou systematicky organizována a slouží jedné osobě.“ Má pan Milton pravdu? To se dozvíme v příběhu, kde pachatele loupeže klenotnictví pomůže usvědčit modus operandi – individuální způsob jeho práce.

Inspektora Thomase Byrnese ztvárnil M. Vávra.

Seriál vysíláme v HD kvalitě.

Stopáž50 minut
Rok výroby 1991
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál