Ani nejvyšší kruhy nejsou imunní vůči zločinu. Další případ komisaře Dalglieshe. Britský seriál (1988). Hrají: R. Marsden, W. Hillerová, S. Ward, F. Fullertonová, P. Downieová a další. Režie John Davies

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Policejní komisař Adam Dalgliesh je pověřen, aby velel novému policejnímu útvaru, který se zabývá delikátními případy z prostředí vyšší společnosti. Hned první případ je těžký. V kostele svatého Matouše v Londýně jsou objevena dvě zohavená mrtvá těla – bývalého ministra vlády a bezdomovce. Dalgliesh a jeho tým pátrají po tom, zda smrt bezdomovce a bývalého ministra má nějakou souvislost, kdo byl vrahem a jaký měl motiv. Vyšetřování záhadné dvojité vraždy komplikuje fakt, že Adam Dalgliesh si byl velmi blízký s jednou z obětí.

Tento šestidílný detektivní seriál je televizní adaptací románu P. D. Jamesové. Autorka o sobě prohlásila, že píše v první řadě romány, a pak teprve detektivky. Ve své tvorbě mistrně kombinuje obojí a přímo navazuje na styl Agáty Christie. Ke kvalitě této napínavé podívané přispívá herecké obsazení v čele s Royem Marsdenem v roli komisaře Dalglieshe.

Originální názevA Taste for Death
Stopáž51 minut
Rok výroby 1988
 ST 4:3
ŽánrSeriál