Jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Legendární Beatles ve svém prvním celovečerním filmu. Britský film.
Hrají: J. Lennon, P. McCartney, R. Starr, G. Harrison, W. Brambell a další. Režie Richard Lester. V anglickém znění s titulky

Píše se rok 1964 a rokenrol je králem. Čtyři kluci z anglického Liverpoolu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr jsou jako skupina Beatles celosvětovou senzací. Beatles mají zahrát na vyprodaném koncertě v Londýně, na který jedou vlakem. Zde se k nim připojí Paulův dědeček, který překáží, ruší a způsobuje různé komplikace. Když jim jejich manažer uloží za domácí úkol odpovídat na dopisy fanoušků, raději utečou a jdou se bavit do twist-klubu. Následující perný den Beatles prožívají v rušném prostředí televizního studia, zkoušky se střídají s útěky před obdivovatelkami, tiskové konference s úniky do anonymity. Ve sledu bláznivých příhod, gagů a hudebních sekvencí film ukazuje, co všechno Beatles dokázali stihnout v jeden koncertní den.

Pamětníkům není nutno tento snímek dlouze představovat, mladší generaci stačí pouze připomenout, že je obrazem nejslavnější hudební skupiny všech dob ve skvělé formě. Film těží z ohromné popularity Beatles a zároveň ukazuje dobu, v níž se tato legenda zrodila. Beatles si ve filmu zahráli sami sebe: miláčky šílících fanoušků a fanynek, autory proslulých songů, a především mladé, nespoutané kluky, kteří s chutí rebelují proti přísným manažerům a nervózním režisérům. Richard Lester natočil film dokumentárním způsobem, ponechal hercům prostor pro improvizaci a zachytil atmosféru koncertů i zákulisí. Zajímavé postavy, vtipné dialogy a především nestárnoucí písničky v podání jedinečných Beatles působí stále svěžím dojmem a dokáží i po letech okouzlit.

Hrají: J. Lennon, P. McCartney, R. Starr, G. Harrison, W. Brambell a další. Režie Richard Lester. V anglickém znění s titulky

Napište nám