Bud Spencer a Terence Hill tentokrát v rolích zbožných ochránců utlačovaných uprostřed tropického ráje.
Režie: Franco Rossi. Scénář: Franco Rossi, Augusto Caminito. Dále hrají: Robert Loggia, Jean-Pierre Aumont, Jacques Herlin, Riccardo Pizzuti a další.
Dva misionáři

Na sklonku 19. století se evropské kolonie rozkládají prakticky po celé zeměkouli a jinak na tom není ani Karibik, kde se o vliv přetahují španělské, francouzské, holandské či britské obchodní společnosti. Pod vedením bezohledného markýze Gonzaga (Robert Loggia) se však evropští zástupci sjednotí do kartelu, který dolehne na chudé farmáře, zatímco bohatí obchodníci si budou dál cpát peníze do kapes. To by se ale v přístavu nesměla vylodit dvojice svérázných kněží s nákladem prvotřídního pepře. Pro otce Pedra (Bud Spencer) a otce G. (Terence Hill) to měla být jednoduchá zastávka, kdy smění žoky koření za věci pro své ovečky, jako svíčky, bonbony a další moderní vymoženosti. Jenže okolnosti je vedou k trochu jinému výkladu Písma o lásce k bližnímu svému a s pomocí svatého Josífka udělí několika mocipánům řádně peprné kázání.

Italsko-francouzská komedie s legendární dvojicí Bud Spencer a Terence Hill se sice odehrává v dalekých tropech, jejich světoznámé fackovačky a veletoče se však za oceánem nijak nezměnily a jsou srozumitelné ve všech jazycích. V pořadí už desátou spolupráci komediálního dua natočil florentský rodák Franco Rossi, který se pak nejvíce proslavil náročnými adaptacemi pro televizi jako Quo vadis (1985) nebo Dítě jménem Ježíš (1990).

Režie: Franco Rossi. Scénář: Franco Rossi, Augusto Caminito. Dále hrají: Robert Loggia, Jean-Pierre Aumont, Jacques Herlin, Riccardo Pizzuti a další.

Napište nám