Život je o tom najít si místo, kde se dobře kouří. Zelený kabriolet, jedna stopařka a dva kamarádi na cestě parnou letní krajinou.
Režie: Jan Svěrák. Scénář: Jan Svěrák, Martin Dostál. Hrají: Anna Geislerová, Radek Pastrňák, Filip Renč a Jakub Špalek.
Jízda

Pro jednoduchý příběh o tom, jak „dva chlapci potkali krásnou dívku“, potřeboval Jan Svěrák jen tři herce a jeden starý kabriolet. V českém dialogu s typickým americkým schématem (Bezstarostná jízda, Thelma a Louise) se však dvojice mladých mužů, Franta a Radek, nevydává na cestu k mexickým hranicím s policií v patách. Protože nemají technický průkaz na auto a protože takové cestování jim vyhovuje, vyhýbají se frekventovaným silnicím. Kamarádské potulování po jihočeských silničkách nabude nových rozměrů ve chvíli, kdy dvojice naloží do vozu hezkou a zvláštní dívku Aňu. Jízda se místy mění v honičku s dívčiným žárlivým ctitelem v černém opelu: uvnitř kabrioletu zase přítomnost nevinně provokativní spolucestující vytváří napětí, jemuž podléhá především impulzivní Radek. Dívka své společníky vlastně zaplétá do ničivé hry, její konec nemůže být (v souladu s pravidly žánru) jiný než tragický.

Režie: Jan Svěrák. Scénář: Jan Svěrák, Martin Dostál. Hrají: Anna Geislerová, Radek Pastrňák, Filip Renč a Jakub Špalek.

Napište nám