Na útěku od mafiánských zabijáků se Marc skryje v útulku pro bezdomovce. Jenže ani tam není v bezpečí.
Režie: René Clément. Scénář: René Clément, Charles Williams, Pascal Jardin. Hrají: Alain Delon, Jane Fonda, Lola Albright, Sorrell Booke, André Oumansky a další.
Kočky

Marc Borel je bezvýznamný tenisový trenér, možná gigolo, jak se komu líbí. Jeho život by mohl plynout i nadále lehce a bezstarostně, kdyby nesvedl manželku mafiánského bose Mac Keena. Podaří se mu utéct Mac Keenovým zabijákům do Evropy a doufá, že na slunné francouzské Riviéře se dobře skryje a bude žít dál svůj život, na který je zvyklý. Ale i tam ho dostihnou pistole zabijáků. Ukryje se v útulku pro bezdomovce, kam chodí krásná vdova Barbara a její sestřenice Melinda s laskavou tváří charity. Marcovi nabídnou místo řidiče. Marc ovšem netuší, že se stal součástí do detailu promyšleného plánu, v němž má on sehrát tragickou roli.

FIlm září nejen hvězdami jako Alain Delon a Jane Fondová, ale především mistrovskou režijní rukou René Clémenta a kamerou Henri Decaëho, kteří natočili v daném žánru jedinečný snímek s dokonalou atmosférou, napětím a v podtónu i radostí ze hry.

(Film byl restaurován.)

Napište nám