Šimon je úspěšný cukrář a starý mládenec žijící u své matky. Té jednoho dne dojde trpělivost a rozhodne se mu najít nevěstu za každou cenu. Ale co s ženichem, který nespolupracuje?
Režie: Juraj Herz. Scénář: Milan Ležák, Jozef Paštéka. Hrají: Emil Horváth ml., Renata Mašková, Andy Hryc, Pavlína Mourková a další.

Třicetiletý Šimon Šindelka (E. Horváth) je sice uznávaný mistr v oboru uměleckého cukrářství, jehož dorty a zákusky získávají mnohá ocenění, ale na straně druhé je v praktických věcech zkrátka smolař bydlící u své matky (I. Kačírková). Se životem starého mládence je ale koneckonců vcelku spokojen a o výraznou změnu se nijak zvlášť nesnaží. Spokojená už ale není jeho matka, které začíná docházet trpělivost a velmi asertivně svému synovi dohazuje nápadnice přes inzeráty v novinách, což se Šimon snaží všemožně sabotovat. Ženám se však nedá zcela uniknout a zálusk si na něj činí koketující servírka Jolana (R. Mašková) z hotelu, kde spolu pracují. Na ni má ale zase spadeno vrchní Balucha (A. Hryc), kterému žádná šmelina není nikdy dost proti srsti, a tak je nabíledni, že na sebe absurdní situace nenechají moc dlouho čekat.

Napište nám