Gangsterská parodie o bláznivém boji dvou znepřátelených band s výkvětem české herecké scény.
Režie: Oldřich Lipský. Scénář: Miloš Macourek, Oldřich Lipský. Hrají: Lubomír Lipský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Marie Rosůlková a další.
Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Hrdinou klasické české gangsterské komedie je nesmělý učitel Georg Camel, který se marně snaží u svých žáků vzbudit lásku k Shakespearovým veršům. Děti však dávají přednost komiksu. Stejný postoj zaujímá k Georgovým vlastním veršům i šéfredaktor místního časopisu. Redaktorku společenské rubriky, zbožňovanou Sabrinu, Georg vůbec nezajímá. To vše se ale změní, když se udivený Georg ocitne v ohnisku sváru dvou konkurenčních gangsterských band, které svádějí zuřivý boj o šek na milion dolarů. Camel se rázem stává hvězdou…

Parodii na komiksové seriály s gangsterskými náměty, v níž se kombinuje vlastní hraný děj s obrázky kreslených seriálů, mají na svědomí scenárista Miloš Macourek a režisér Oldřich Lipský. Námětem byl román Nenada Brixiho Mrtvým vstup zakázán. V hlavních rolích vás výborně pobaví Jiřina Bohdalová a Lubomír Lipský. Obrázky nakreslil Kája Saudek, hudbu složil Vlastimil Hála, texty písní, které zpívá Eva Olmerová, napsal Pavel Kopta. V kinech měl snímek premiéru v červenci 1971.

Napište nám