Bláznivá americká parodie na katastrofické příběhy, která se odehrává na letecké lince Los Angeles-Chicago.
Hrají: R. Hays, J. Hagertyová, L. Bridges, P. Graves, L. Nielsen, L. Pattersonová a další. Scénář a režie J. Abrahams a D. a J. Zuckerové.

V letadle směřujícím z Los Angeles do Chicaga je většina cestujících i řídící posádky nečekaně postižena silnou žaludeční nevolností. Všechno nasvědčuje tomu, že blížící se katastrofu letounu už nemůže vůbec nic odvrátit. Ironií osudu se v poslední okamžik řízení letadla ujímá bývalý námořní pilot Ted Striker. Ten sice umí ovládat řízení, ale sám je poněkud "nespolehlivý", protože několik let trpěl psychickými poruchami. A tak vlasně není příliš podivné, že v této extrémní situaci jedná zcela nepředvídatelným způsobem...

Bláznivá komedie, která úspěšně útočí na bránice diváků si bere na mušku řadu katastrofických titulů.

Její scénář připravila dnes již slavná trojice tvůrců Jim Abrahams a bratři David a Jerry Zuckerové, kteří jej společně také převedli do filmové podoby.

Nevypočitatelného Teda Strikera ztvárnil Robert Hays, který se ve své herecké dráze věnoval především práci pro televizi (seriály Starman, FM).

Jeho poněkud naivní přítelkyni a letušku Elaine Dickinsonovou hraje Julie Hagertyová (vystupovala v řadě televizních seriálů, ve filmech Sexuální komedie noci svatojánské, Ztraceni v Africe, Arie, U-Turn).

Komerční úspěch filmu inspiroval hollywoodské filmové tvůrce k natočení volného pokračování - Připoutejte se, prosím II - který můžete vidět příští sobotu.

Napište nám