Majitel malého papírnictví uštědří svým dospělým dětem lekci z obchodnické zdatnosti a přesvědčí je, že poctivá práce má zlaté dno.
Scénář a režie: Vladimír Slavínský. Hrají: Vlasta Burian, Věra Ferbasová, Raoul Schránil, Antonín Streit a další.
Zlaté dno

Venkovského papírníka Cyrila Putičku přemluví jeho dospělé děti, aby prodal živnost a přestěhoval se za nimi do Prahy. Po velkém naléhání Putička souhlasí. Jenže neumí odpočívat a v luxusním pražském bytě se nudí. Jednoho dne se proto rozhodne najít si práci v papírnictví – třeba i bez platu. Do oka mu padne čerstvě otevřený obchůdek mladé vdovy Jarmily Valentové. Musí se jí skoro vnutit, aby u ní mohl nastoupit jako příručí. Rezignované majitelce nejen pomůže přivést obchod opět k prosperitě, ale vrátí jí i smysl života…

Veselohru o radostech a strastech malého živnostníka natočil v polovině protektorátního období režisér Vladimír Slavínský. Do hlavní role si vybral Vlastu Buriana, který zde opět zazářil – a to i přes nezvykle umírněný herecký projev. Král komiků si neodpustil jedno své parádní číslo – souboj s rozkládacím žehlicím prknem, což je variace na jeho slavný řecko-římský zápas se židlí. Po jeho boku si zahrála Zita Kabátová, v rolích dětí pak Věra Ferbasová, Raoul Schránil a Antonín Streit.

Scénář a režie: Vladimír Slavínský. Hrají: Vlasta Burian, Věra Ferbasová, Raoul Schránil, Antonín Streit a další.

Napište nám