Měl odvahu, šlechetnou duši a láskou raněné srdce. Gérard Depardieu v adaptaci slavné Rostandovy hry.
Režie: Jean-Paul Rappeneau. Scénář: Jean-Claude Carrière, Jean-Paul Rappeneau. Dále hrají: Jacques Weber, Anne Brochet, Vincent Perez, Roland Bertin a další.
Cyrano z Bergeraku

Paříž, rok 1640. Cyrano z Bergeraku, muž nápadný především svým nosem, ale o nic méně svým vtipem, pohotovostí a básnickým rýmem se zamiluje do své krásné sestřenky Roxany. O tu se uchází i hrabě de Guiche – ženatý „mlsný kocour“. Roxanino srdce však patří mladému kadetovi ze Cyranova pluku, Kristiánovi. Roxana žádá Cyrana o pomoc a ochranu mladíka – a Cyrano, ač nešťasten, souhlasí. A tak se stane, že z úst i pera Kristiána vycházejí nádherné verše, jejichž autorem je Cyrano. Roxana se zamiluje, a sama netuší, že víc do veršů, krásných slov než do samotného Kristiána. Zhrzený de Guiche se mstí – a muži musí do války. Roxana spěchá za tím, jehož dopisy si tiskne na svá ňadra…

Francouzská adaptace Cyrana z Bergeraku režiséra Jean-Paula Rappeneaua je snad možná vůbec nejlepší filmovou adaptací tohoto klasického díla Edmonda Rostanda. Okamžitě po svém uvedení se film setkal s diváckým ohlasem nejen ve Francii, ale i mimo Evropu.

Největší podíl na světovém úspěchu má Gérard Depardieu, scénář a vynikající režie. Ve filmové internetové databázi lze napočítat až jednatřicet významných světových ocenění jako: Oscar za kostýmy, deset Césarů, 2 Zlaté glóby a mnohá další.

Režie: Jean-Paul Rappeneau. Scénář: Jean-Claude Carrière, Jean-Paul Rappeneau. Dále hrají: Jacques Weber, Anne Brochet, Vincent Perez, Roland Bertin a další.

Napište nám