Chová se jak nevypočitatelná bomba! Eddie Murphy v slavné krimikomedii o svérázném policistovi. Americký film.
Dále hrají J. Reinhold, J. Ashton, L. Eilbacherová, R. Cox, S. Berkoff a další. Režie Martin Brest

Černošský detektiv Axel Foley představuje pro svého šéfa skutečnou „noční můru“, protože každou akci řeší po svém, a přitom často bez ostychu překračuje zavedené předpisy. Když se čirou náhodou stane svědkem vraždy svého přítele Mikea, zabrání mu policejní šéf Todd vměšovat se do řešení případu. V tu chvíli se Axel vydává na vlastní triko z Detroitu do Beverly Hills hledat pachatele…

Jednu z nejslavnějších krimi komedií natočil hollywoodský režisér Martin Brest (Ve velkém stylu, Vůně ženy), který dokázal ze scénáře Daniela Petrieho vytěžit maximum zásluhou hereckého obsazení.

Neuvěřitelně umluveného Axela ztvárnil Eddie Murphy (nar. 3. dubna 1961), který již během svých středoškolských studií vystupoval jako komik v nočních klubech a později byl čtyři roky hlavní hvězdou komediální televizní show Saturday Night Live. Další slávu získal právě filmem Policajt v Beverly Hills a jeho dvou volných pokračováních. Podobné role vytvořil v komediích Záměna a Cesta do Ameriky. Svůj komediální talent uplatnil rovněž ve filmech Zlaté dítě, 48 hodin, Dalších 48 hodin, Bumerang a Upír v Brooklynu. O režii se pokusil ve filmu Noci v Harlemu. Vypracoval se na jednoho z komerčně nejúspěšnějších umělců černé pleti.

Začátečnické detektivní „ucho“ představuje v Brestově snímku William ’Billy’ Rosewood, jehož hraje Judge Reinhold (Santa Claus, Policajt v Beverly Hills II, III), zatímco jeho staršího kolegu, seržanta Johna Taggarta představuje John Ashton (Půlnoční běh).

Dále hrají J. Reinhold, J. Ashton, L. Eilbacherová, R. Cox, S. Berkoff a další. Režie Martin Brest

Napište nám