O muži, který na osmdesátém kilometru dálkového pochodu přestal být hodný a poslušný. Český film (1987). Hrají: K. Heřmánek, S. Valentová, M. Pleštilová, Z. Geislerová, A. Kreuzmannová, O. Vlach, A. Procházka a další. Scénář M. Ležák. Kamera J. Čuřík. Režie Karel Kachyňa

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Příběh komediálního filmu režiséra Karla Kachyni se odehrává v průběhu dálkového pochodu, jehož se účastní malý sociologický vzorek společnosti 80. let: čtyřicetiletý architekt Jan, jeho mladší kolega Robert s milenkou Eliškou a jejich šéf Crha, doprovázený rovněž svou milenkou. Cílem, k němuž dámy a pánové směřují, je meta sto kilometrů. Pro hlavního hrdinu však cesta znamená víc. Každé zastavení symbolizuje určitou etapu jeho života a zároveň klade nejednu všeobecnou otázku. Je kolem nás v oblasti mravní všechno v pořádku? Má poctivý, čestný a talentovaný člověk šanci uspět? A proto se Jan také na 85. kilometru vzbouří a odmítne se dále přetvařovat.

Vtipná alegorie odráží situaci v české společnosti 80. let, unavené tehdejší realitou, a ztřetelně napovídá, jak ji řešit. V hlavní roli uvidíme Karla Heřmánka. Vyprávění rámuje vystoupení tehdy oblíbené rockové skupiny Tango.

Stopáž84 minut
Rok výroby 1987
 ST 4:3
ŽánrFilm