Pohádková komedie o dvou nezbedných formelácích.
Režie: Jindřich Polák. Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák. Hrají: Žaneta Bukovská-Fuchsová, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, Jiří Pleskot a další.

Šestiletá holčička Lucie prožívá poslední týden prázdnin s partou kamarádů, kterou vede rošťácký sousedovic kluk Osvald. Starší děti však malou Lucii mezi sebou nechtějí, a aby se jí zbavily, dají jí zvláštní úkol: ukrást něco v místním obchodním domě. Lucii se podaří sebrat krabičku formely. Když ji však přímo při činu chytí člen ostrahy, nic u ní nenajde. Děvče později zjistí, že formela je kouzelná - ve skutečnosti jsou to dva velice živí plastelínoví skřítkové. Jmenují se Friedrich a Friedrich, ale Lucie jim začne říkat Ferda a Ferda. A právě v nich najde holčička kamarády, kteří jí po celé prázdniny chyběli. Ona i dva svérázní formeláci, kteří dovedou měnit svou podobu, pak dokáží pořádně zamotat hlavu Osvaldově partě i všem dospělým...

Dětský film scenáristy Oty Hofmana a režiséra Jindřicha Poláka patří ke klasice žánru. Filmová verze a její pokračování ...a zase ta Lucie! vznikla spojením šesti půlhodinových epizod, natočených v bývalém Československu pro západoněmeckou televizi.

Napište nám