Byla to jen autonehoda, nebo vražda? Český kriminální film (1979). Hrají: E. Cupák, M. Potocká, L. Geprtová, P. Haničinec, J. Ďurdiak, P. Zedníček, I. Luťanský, K. Heřmánek a další. Scénář V. Šašek a D. Klein. Režie Dušan Klein
Režie: Dušan Klein. Scénář: Dušan Klein, Václav Šašek. Hrají: Eduard Cupák, Juraj Durdiak, Libuše Geprtová, Petr Haničinec a další.

Čtyřiadvacetiletá tenistka Lucie Rýdlová (M. Potocká) je nalezena mrtvá nedaleko svého havarovaného auta. Podle zjištění vyšetřovatelů však auto v osudové chvíli neřídila. Z výsledku pitvy nakonec vyplyne, že dívka zemřela asi čtyři hodiny po nehodě. Policie v čele s kapitánem Gregorem (P. Haničinec) pátrá po viníkovi nehody, který navíc Lucii neposkytl pomoc. Na vlastní pěst však pátrá též rozvedený překladatel Valenta (E. Cupák). Ten má sice intimní poměr s právničkou Martou (L. Geprtová), avšak v poslední době se velmi sblížil právě s Lucií. Teď se domnívá, že nehodu zavinil jeho dospívající syn Michal (J. Ďurdiak), který byl do Lucie zamilovaný…

Film režiséra Dušana Kleina má kriminální zápletku, avšak ta je posunuta do pozadí a osou děje se stává milostný příběh, vypovídající o složitosti mezilidských vztahů.

Režie: Dušan Klein. Scénář: Dušan Klein, Václav Šašek. Hrají: Eduard Cupák, Juraj Durdiak, Libuše Geprtová, Petr Haničinec a další.

Napište nám