Při autonehodě se setkávají dávní spolužáci ze Sorbonny. On je profesor řečtiny, ona policejní komisařka, ale přesto je to k sobě táhne.
Režie: Philippe de Broca. Scénář: Philippe de Broca, Michel Audiard. Hrají: Annie Girardot, Philippe Noiret, Catherine Alric, Hubert Deschamps a další.
Něžné kuře

Líza Tanquerellová spěchala do práce jako vždy, ale tentokrát bohužel porazila na křižovatce jakéhosi muže na mopedu. Když mu poskytovala první pomoc, poznala v něm svého dávného spolužáka ze školy, ze kterého je nyní úctyhodný profesor řečtiny. Proč si nezavzpomínat na staré dobré časy a neříct si, jak to vlastně tenkrát bylo? Začnou se scházet častěji, ale Antoinovi je divné, že vždycky, když jsou spolu, začne Líze něco pípat v kabelce a ona se pak tak divně chová a hledá telefon. Zamilovaná Líza stále odkládá okamžik, kdy bude muset Antoinovi říct, že pracuje jako šéfka kriminální policie a že nyní je v plné pohotovosti, protože dostala případ zavražděných poslanců. Bohužel se Antoine mezitím dozví, jak se věci vlastně mají; že totiž žena, do které se podruhé v životě zamiloval, je policajtka. A on, jako správný Francouz, nenávidí policajty.

Napište nám