Jeho tvář museli skrýt před světem, aby temná pravda nevyšla na světlo. Kdo ve skutečnosti vládl Francii jako Král Slunce?
Režie: Mike Newell. Scénář: William Bast. Hrají: Richard Chamberlain, Jenny Agutter, Louis Jourdan, Ian Holm a další.
Muž se železnou maskou

Francii sedmnáctého století vládne král Ludvík XIV., který si nechává říkat Král Slunce a mnohem raději než správě státu se věnuje tanci, hrám a spisování veršů. Ministr financí Fouquet okrádá státní pokladnu a nespokojenost mezi lidem roste. A ministr vnitra Colbert s kapitánem mušketýrů D’Artagnanem si uvědomují, že nastala chvíle, kdy musí začít jednat…

Alexandre Dumas ve svém románu dovedně skloubil známé historické skutečnosti s fiktivním příběhem zapuzeného bratra Ludvíka XIV., jenž má dosednout na královský trůn.

Muž se železnou maskou je celovečerním debutem režiséra Mikea Newella, který jako mnoho jeho kolegů začínal v televizi – režíroval několik epizod seriálu Coronation Street a několik TV inscenací. Jeho dosud nejslavnějším snímkem ovšem bezesporu je romantická komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb. Richard Chamberlain ztělesnil ústřední dvojroli dva roky poté, co si zahrál v jiném přepisu Dumasova díla, v Hraběti Monte Christo.

Režie: Mike Newell. Scénář: William Bast. Hrají: Richard Chamberlain, Jenny Agutter, Louis Jourdan, Ian Holm a další.

Napište nám