Cibule, nebo pistole?! Lenošivý pěstitel cibule a nečekaný hrdina v podání Franca Nera se v nerovném boji postaví ropnému magnátovi i všem jeho kumpánům. Koprodukční parodický western.
Dále hrají: M. Balsam, S. Hayden, E. Cohenová, D. Cruciani a další. Režie Enzo G. Castellari.

Objev ropných ložisek přinesl některým obyvatelům Texasu značné jmění, většina tehdejších farmářů však přišla na buben. Člověk ani nemůže začít orat brázdu, aniž by na tu černou břečku nenarazil. A co hůř, ve chvíli, kdy se najde ložisko, začne na vás dotírat majitel ropných polí, že od vás pozemek výhodně koupí. Buď prodáte, anebo se vám také může stát dost ošklivá nehoda. Do takového kraje ropných věží právě přijíždí Cibulka Stark, milovník a pěstitel cibule, který má nejvyšší čas zasadit úrodu. Kolem čerstvě pořízeného pozemku se ovšem rojí až moc lidí. V první řadě osiřelí Fosterovic kluci, ale také banda nevybíravých pistolníků. Z Cibulkova příjezdu nemá radost ani místní šerif a jeho napudrovaní poskoci. Se všemi si ovšem Cibulka poradí levou zadní, stačí mu k tomu pár pořádných cibulí a občasná výpomoc koně Archibalda nebo dvou vynalézavých sirotků.

Potrhlou westernovou komedii natočil Enzo G. Castellari v roce 1975 a do hlavní role bezstarostného cibuláře obsadil už tehdy světoznámého Franca Nera. Jako ďábelský ropný magnát s mechanickou rukou mu pak zdatně sekunduje americký herec Martin Balsam.

Napište nám