Barový pianista se jednoho večera stane svědkem vraždy. Místo toho, aby případ nechal v rukou policie, vydává se pátrat po pachateli na vlastní pěst.
Režie: Jindřich Polák. Scénář: Jindřich Polák, Vojtěch Měšťan. Hrají: Václav Voska, Otakar Brousek st., Jan Kanyza, Dana Medřická a další.

Jméno režiséra Jindřicha Poláka znají hlavně děti. Například příběhy pana Tau se staly šlágrem přímo mezinárodním. Starší diváci si připomenou Ikarii XB 1 – první filmovou sci-fi, ale i filmy akční a dobrodružné – například Smrt v sedle, Nebeští jezdci či Smrt stopařek. Film Noc klavíristy, který byl natočen v roce 1976 podle námětu Vojtěcha Měšťana, patří do kriminálního žánru. Jeho problematickým hrdinou je vedoucí projektant bytového družstva, který touží po zisku za každou cenu. Bezděčným protihráčem se mu stává barový pianista, který se náhodou stane svědkem vraždy mladého muže a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Starosvětská a poněkud komická figurka se dojemně plete policistům do práce, ale nakonec se zjistí, že právě on přispěl k dopadení pachatele... Titulní roli vytvořil s noblesou sobě vlastní Václav Voska. V dalších rolích se setkáte s Janem Kanyzou, Danou Medřickou, Janou Švandovou, Aloisem Švehlíkem a Otakarem Brouskem.

Napište nám