Špionáž je řemeslo, ve kterém nelze dát výpověď. Český kriminální film.
Režie: Dušan Klein. Scénář: Jindřich Kühnel, Václav Šašek, Dušan Klein. Hrají: Július Vašek, Jaroslav Moučka, Václav Mareš, Libuše Švormová a další.
Případ mrtvého muže

Skutečný nevyjasněný případ z poloviny padesátých let minulého století inspiroval o necelých dvacet let později filmaře k natočení kriminálního příběhu Případ mrtvého muže. V krátké době po sobě proniknou na území Československa s pomocí balónů dva agenti z Rakouska. První z nich zastřelí svou českou spojku, řidiče nákladního auta. Kriminalisté posléze objeví v opuštěné balónové gondole láhev s otisky bývalého číšníka Voráče, který před rokem emigroval. Voráč je skutečně dopaden na území Čech. Ukáže se však, že se sem dostal ve druhém balónu a že tedy není vrahem. Kriminalisté mezitím pátrají po totožnosti neznámého hluchoněmého muže, zadrženého poblíž polských hranic. Dotyčný písemně vypověděl, že se jmenuje Karel Neumann, pochází z Radhoště a z dosavadního života si pamatuje jen nejasné útržky. Major Sojka, jenž oba případy vyšetřuje, má podezření, že Neumann své postižení jen předstírá a že on je vrahem z první balónové gondoly. Jedna věc je však něco předpokládat – a druhá to nezvratně prokázat…

Kapitána Erba si zahrál Václav Mareš, od jehož narození letos uplyne 80 let, a zdravotní sestru Vackovou letošní jubilantka Libuše Švormová.

Režie: Dušan Klein. Scénář: Jindřich Kühnel, Václav Šašek, Dušan Klein. Hrají: Július Vašek, Jaroslav Moučka, Václav Mareš, Libuše Švormová a další.

Napište nám