Alain Delon a Simone Signoretová, on hájí zákon, ona svou rodinu. Francouzsko-italské drama (1973). Dále hrají: P. Crauchet, C. Allégretová, B. Le Coq, Miou-Miou a další. Režie Jean Chapot

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nedaleko vesničky ve francouzských horách blízko švýcarských hranic je zavražděna bohatá mladá žena z Paříže. Vyšetřování vede vyšetřující soudce Larcher. Jeho podezření se soustřeďuje kolem samoty nazvané Spálené stodoly, kde žijí dvě generace rodin. Ústřední postavou je padesátiletá Rosa, která má na statku rozhodující slovo. Její autoritu uznává celá vesnice, její děti se jí bojí a manžel se uzavřel před světem i před ní v dílně, kde opravuje hodiny. Larchera Róza přitahuje, ví, že má před sebou nejen tvrdého protivníka, ale především silnou osobnost: „Silná, že by mohla krýt poklesky svých děti, ale natolik přímá, že by to nebylo možné.“ Krizová situace, jakou je podezření z vraždy, obnažuje rodinné rozpory a věci nikdy nevyslovené.

Jedinečné mrazivé drama s ledovými pohledy Alaina Delona a Simone Signoretové s jejich hereckými výkony jen v čase potvrdilo svou výjimečnost.

Znovu užasneme nad hlasy Eduarda Cupáka a Jiřiny Petrovické z dabingu režiséra Bedřicha Fronka z roku 1973.

Alain Delon
herec

Alain Delon

* 8. 11. 1935


* 25. 3. 1921

† 30. 9. 1985


Originální názevLes Granges brulées
Stopáž96 minut
Rok výroby 1972
 ST
ŽánrFilm