Sophia Lorenová a Marcello Mastroianni ve slavné italské komedii, nominované na Oscara. Co vše musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče? (1964). Dále hrají: T. Scaranová, A. Puglisi, G. Ridolfi, M. Tolová, V. Moricone a další. Režie Vittorio De Sica

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a v podání Marcella Mastroianniho též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filomenu potkal v jednom neapolském nevěstinci za 2. sv. války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, po válce se však náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filomena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filomena nemůže nechat jen tak!

Nesmrtelnou filmovou adaptaci divadelní komedie Eduarda De Filippa „Filumena Marturano“ natočil v roce 1964 hvězdný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho. Americká filmová akademie nominovala film v témže roce na Oscara a o rok později získali producent Carlo Ponti i oba hlavní představitelé italské filmové ocenění – Donatellova Davida.

Vittorio De Sica
režisér

Vittorio De Sica

* 7. 7. 1901

† 13. 11. 1974


Sophia Lorenová
herečka

Sophia Lorenová

* 20. 9. 1934


* 28. 9. 1924

† 19. 12. 1996


Originální názevMatrimonio all'italiana
Stopáž98 minut
Rok výroby 1964
 )D( ST HD
ŽánrFilm