Mají hudební nástroje a nebojí se je použít! Legendární muzikál s písničkami Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého.
Režie: Ján Roháč, Vladimír Svitáček. Scénář: Jiří Suchý, Ján Roháč. Hrají: Waldemar Matuška, Jana Brejchová, Karel Gott, Hana Hegerová a další.
Kdyby tisíc klarinetů

Vojín Schulze (J. Menzel), smolař a klarinetista v jedné osobě, jednoho dne dezertuje před vojenským drilem. Na chvíli najde azyl ve škole nedalekého lázeňského města Alkalis. Tam právě přijede štáb nezávislé televizní společnosti Televis, vedený režisérkou Terezou (J. Brejchová). Ta má natočit reportáž o odhalení sochy J. S. Bacha. Mrtvý velikán však toho dne způsobí neobvyklý zázrak: zachrání klarinetistu Schulzeho před zastřelením, a to tak, že promění zbraně všech zdejších vojáků v hudební nástroje. Tereza tak místo původní nezáživné reportáže odvysílá senzační zprávy o zázraku. A protože vysílání má mimořádný divácký úspěch, dostane dívka za úkol uspořádat do druhého dne velkolepou televizní revui. Pomohou jí k tomu populární pěvecké hvězdy (K. Gott, H. Hegerová), členové televizního baletu, ale také někteří vojáci, kteří našli v hudbě zalíbení (W. Matuška, J. Šlitr, J. Suchý…). Nepřátelé z ministerstva války však nezahálejí. Kují různé diverzní plány a mimo jiné vysílají do kasáren elitní přepadový oddíl, ovládající balet…

Slavný český muzikál z roku 1964 vznikl podle stejnojmenného divadelního „leporela“ Jiřího Suchého, které mělo premiéru v prosinci 1958 v Divadle Na zábradlí.

Režie: Ján Roháč, Vladimír Svitáček. Scénář: Jiří Suchý, Ján Roháč. Hrají: Waldemar Matuška, Jana Brejchová, Karel Gott, Hana Hegerová a další.

Napište nám