Vrah skrývá tvář

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Rudolf Hrušínský jako major Kalaš vyšetřuje sérii vražd mladých žen. Český film na motivy skutečného případu.
Vrah skrývá tvář

Základem příběhu Vrah skrývá tvář je skutečný případ sedminásobného vraha Mrázka, který svého času vzbudil u veřejnosti velkou pozornost. Major Kalaš a jeho pomocník nadporučík Varga řeší složitý případ série vražd mladých žen. Nakonec se rozhodnou k riskantnímu pokusu – provedou rekonstrukci přepadení dívky, která jako jediná unikla smrti. Dívka však trpí psychickou poruchou a hrozí nebezpečí, že se její stav po rekonstrukci ještě zhorší…

O vystižení atmosféry a tísnivého pocitu lidí žijících v kraji, kde se pohybuje neznámý vrah, se postarala i citlivá kamera Jiřího Vojty. Vedle Rudolfa Hrušínského se setkáte s Radoslavem Brzobohatým, Jiřím Pleskotem, Ferdinandem Krůtou, ale i s MUDr. Miroslavem Plzákem, který zde vytvořil roli psychiatra. Snímek zanedlouho po premiéře získal Cenu za nejlepší film roku.

Postava majora Kalaše v podání výborného Rudolfa Hrušínského se objevila ve čtyřech filmech režiséra Petra Schulhoffa: Strach (1963), Vrah skrývá tvář (1966), Po stopách krve (1969) a Diagnóza smrti (1979). Uvedením těchto detektivních snímků si připomínáme herecké mistrovství Rudolfa Hrušínského, od jehož narození zanedlouho uplyne 100 let. Major Kalaš se také objevil v kriminálním filmu s komediální nadsázkou Na kolejích čeká vrah (1970), ve kterém však majora Kalaše ztvárnil Jiří Sovák.

Napište nám