Nenapodobitelný Vlasta Burian v jedné ze svých nejlepších komedií.
Režie: Karel Lamač. Scénář: Václav Wasserman. Hrají: Vlasta Burian, Adina Mandlová, Marie Blažková, Ladislav Hemmer a další.

Kryštofa Rozrucha, ošetřovatele v nemocnici U sv. Jakuba, považují v nemocniční pojišťovně za primáře Marka a předepíší mu luxusní lázně. Do lázní ovšem odjíždí i skutečný doktor Marek, který se své milé pro změnu představil jako ošetřovatel Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů...

Tak začíná slavná komedie podle stejnojmenné divadelní hry Divadla Vlasty Buriana, kterou napsal Jiří Verner, známý chirurg Vinohradské nemocnice. V hlavní roli samozřejmě uvidíte Vlastu Buriana. Ten opět výborně pobaví svéráznými radami, které uděluje jako světoznámá lékařská kapacita. Komedie U pokladny stál..., kterou natočil Karel Lamač v roce 1939, patří k Burianovým nejlepším snímkům. V dalších rolích uvidíte Jaroslava Marvana, Adinu Mandlovou, Čeňka Šlégla, Marii Blažkovou a Václava Trégla, od jehož úmrtí letos uplyne 40 let. Ve filmu ovšem vystupuje i R. A. Dvorský se svým orchestrem a písničkami.

Napište nám