Miloš Kopecký v české filmové komedii o nečekaném dědictví a bandě vynalézavých podvodníků.
Režie: Zbyněk Brynych. Scénář: Bedřich Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Karel Höger, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký a další.

Emil Tůma (Miloš Kopecký) je obyčejný táta dvou dětí a také tiskařský sazeč, který má v práci nejraději rubriku soudniček. S penězi vychází jen taktak. Jednoho dne však po svém svérázném strýci nečekaně zdědí předměstskou vilu. Když si Emil přijde nemovitost prohlédnout, nestačí vycházet z údivu. Dům je totiž zabydlen lidmi, kteří tu provádějí nepochopitelné věci. A každou chvíli někdo Emilovi podstrčí obálku s penězi. Teprve postupně Tůma zjistí, že strýček za patřičný podíl poskytoval vilu několika podvodníkům, kteří stále ještě balamutí své oběti: seriózně vyhlížející pan Kletina (Miroslav Horníček) láká úplatky od lidí, kterým slibuje prodej „svého“ bytu, modernistický malíř (Karel Höger) zde s řadou pomocníků „tvoří“ bezcenná abstraktní plátna, která pak s úspěchem prodává, paní Eva (Jiřina Bohdalová) zase pořádá spiritistické seance. Zaběhaný a dobře organizovaný kolotoč podvodů však s příchodem nic netušícího Emila Tůmy začne poněkud zadrhávat.

Režie: Zbyněk Brynych. Scénář: Bedřich Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Karel Höger, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký a další.

Napište nám