Mladé Češky se navzdory běžným představám o bojových sportech víc a víc prosazují ve světových soutěžích. Jakým překážkám musejí sportovkyně čelit?
Šampionky - ženy v bojových uměních

První z nich je v pražském Tiger Teamu působící Markéta Krejzlová, která se v minulém roce stala mistryně Evropy v kickboxu WAKO v disciplíně lowkick do 48 kg. Předtím již obsadila třetí místo na Mistrovství světa v roce 2021 a byla také druhá na juniorském Mistrovství světa v roce 2016.Markéta se krom kicboxu věnuje fyzioterapii, kterou vystudovala na lékařské fakultě.

Reprezentantka v boxu Lenka Bernardová je druhou protagonistkou snímku. Lenka zazářila v minulém roce na evropském šampionátu v Černé Hoře, kde vybojovala stříbrnou medaili v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů. Tímto výsledkem se stala historicky neúspěšnější českou boxerkou. Již od mládí sportovala, před boxem dělala tancování, break dance a disco dance. Lenka získala také bronzovou medaili na juniorském Mistrovství Evropy v Sofii v roce 2019 a titul mistryně boxu ČR.

Poslední protagonistkou je juniorská vicemistryně světa v karate Martina Šáchová, která získala stříbrnou medaili na mistrovství světa v kategorii žen U21 v kumite (zápas) ve váze +68 kilogramů. Martina pochází z Vodňan a je odchovankyně jihočeského klubu klub TJ Karate. Již ve svých čtrnácti letech uspěla na evropského šampionátu dorostenců, juniorů a U21 EKF v Bulharsku a přivezla bronzovou medaili v kategorii kumite do 54 kilogramů.