Tři odlišní lidé s různými životními zkušenostmi a sny, které ale přece jen něco spojuje – odvaha podniknout dalekou poutní cestu do Říma.

Sára, David a Honza, tři odlišní lidé s různými životními zkušenostmi a sny, které ale přece jen něco spojuje – odvaha podniknout dalekou poutní cestu do Říma. V novém dokumentu režiséra Tadeáše Daňka zmapujeme také cestu do nitra jejich duše.

V předchozím dokumentu Každý krok se počítá jsme sledovali Kamila Bartoška, jehož cesta do Santiaga de Compostela posloužila jako inspirace pro další poutníky. Ve volném pokračování přinášíme příběhy tří z nich, kteří se rozhodli vydat na cestu do Říma. Ne nadarmo se říká, že právě tam všechny kroky vedou. Trasa ze Sieny ke hrobu svatého Petra měří 220 kilometrů. Jedná se o jednu z nejdostupnějších poutních cest, kam se lze dostat z Prahy nebo z Vídně prakticky za pár stovek korun. Herečka Sára, podnikatel David, youtuber Honza, ti všichni se rozhodli vydat na dlouhou pouť a porozumět tak okolnímu světu, sami sobě, a v neposlední řadě inspirovat ostatní. V kontrastu k jejich cestě prochází Zdeněk Troška svojí zahradou a reflektuje, proč se na pouť nakonec nevydal spolu s nimi, ale místo toho zůstal doma. Všechno má svůj čas. Ale souhlasili by s ním naši aktéři? Každý z nich přináší něco osobitého, ať už se jedná o životní zkušenosti anebo schopnost čelit nepohodlí. Sára se nebojí vystoupit mimo svoji komfortní zónu, David ve své pouti vidí růst a pro Honzu je to další velké dobrodružství. Kolik kilometrů musí člověk ujít, aby mu jeho cesta začala dávat smysl?

Napište nám