Kniha snů Karen Blixenové

Kniha snů Karen Blixenové

Po návratu z Afriky musí Karen začít od píky. Je rozvedená a bez prostředků, ale stále sní o tom, jak se stane světoznámou dánskou spisovatelkou.
Režie: Jeanette Nordahl. Scénář: Dunja Gry Jensen. Hrají: Connie Nielsen, Hanne Uldal, Joachim Fjelstrup, Lene Maria Christensen a další.

Přehled dílů

6 dostupných
Stopáž45 minut

Epizoda 1/6

Život se Karen sype pod rukama. Její farma v Africe bankrotuje, manželství krachuje a zdraví se jen horší. Vrací se tak na rodinné sídlo do Dánska, kde se pokusí znovu postavit na vlastní nohy.

26. 10. 2023 na ČT art
Stopáž45 minut

Epizoda 2/6

Karen se pouští do psaní své první knihy, která jí pomáhá zapomenout na osobní problémy. Sází na své konexe s nakladatelstvími a především svůj literární talent. Ale jedno odmítnutí střídá druhé…

26. 10. 2023 na ČT art
Stopáž39 minut

Epizoda 3/6

Karenino psaní zatím přineslo jen zklamání. Kniha si vysloužila nevalné přijetí nejen od nakladatelství, ale též od přátel. Poslední nadějí je Karenina teta, která se zná s vlivnou spisovatelkou.

2. 11. 2023 na ČT art
Stopáž45 minut

Epizoda 4/6

Karen trpí těžkými následky své nemoci. Ataky bolesti jsou stále intenzivnější a hrdinka musí podstoupit další vyšetření. O to více se však upíná ke své literární tvorbě.

2. 11. 2023 na ČT art
Stopáž42 minut

Epizoda 5/6

Rodí se první strany slavného románu Vzpomínky na Afriku, o který konečně projeví zájem dánské nakladatelství. Rodinu Blixenových ale znepokojuje zhoršující se stav maminky.

9. 11. 2023 na ČT art
Stopáž44 minut

Epizoda 6/6

Vzpomínky na Afriku se stávají Knihou měsíce a Karen Blixenová získává široké uznání veřejnosti. Ztráta matky je pro ni ale obrovskou tragédií a navíc rozkmotří celou rodinu.

9. 11. 2023 na ČT art

Napište nám