25 minut

10. května

Část: 10. ročník Plzeňského festivalu stepu

Obsah dílu

Uzavírka v Kaplici na hlavním tahu do Rakouska — Přestavba křižovatky na přivaděči v Jihlavě — Krátce z regionu — Vlk potrhal srnu v okrajové části Plzně — Další zemědělské protesty budou 22. května — V Česku začíná MS v ledním hokeji — Češi sehrají první zápas s Finskem — Nejistá situace ve stavebnictví — Komplikace kvůli opravě mostu v Plzni Radčicích — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Bývalý kaolinový důl Orty se otevře veřejnosti — Krátce z regionu — 10. ročník Plzeňského festivalu stepu — Opravený ambit na Zelené hoře

Části dílu

01:11
Uzavírka v Kaplici na hlavním tahu do Rakouska
  Začíná uzavírka na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska. Řidiče kamionů tak čeká až 75 kilometrů dlouhá objížďka. Do neděle bude úplně neprůjezdný železniční přejezd v osadě Kaplice Nádraží. Stavbaři tam rozšíří silnici a upraví zatáčky.
  02:50
  Přestavba křižovatky na přivaděči v Jihlavě
   Dopravní omezení čekají také na řidiče u dálničního přivaděče v Pávově u Jihlavy, kde zahajuje Ředitelství silnic a dálnic přestavbu nebezpečné křižovatky. Během několika měsíců by se z ní měl stát kruhový objezd. Práce za necelých 60 milionů korun by měly skončit v říjnu.
   04:19
   Krátce z regionu
    O víkendu se v Jihlavě uzavře tunel na hlavní silnici 38. Řidiči budou muset využít objízdné trasy. * Za čtvrteční požár haly v Hrádku u Rokycan může nedbalost při opravě střechy. Vyšetřovatel odhadl škodu na 700 tisíc korun. * Ředitelství silnic a dálnic hledá zhotovitele stavby nejvyššího silničního mostu v zemi, který bude součástí obchvatu Plas.
    05:31
    Vlk potrhal srnu v okrajové části Plzně
     Vlk na okraji Plzně. Podezření na výskyt šelmy ohlásila tamní městská část Litice. U místního kamenolomu našli myslivci potrhanou srnu. Místo je vzdálené asi kilometr od dobřanské honitby, kde vlka v minulých dnech zachytila fotopast.
     07:33
     Další zemědělské protesty budou 22. května
      Zemědělci dnes oznámili další protesty. Budou 22. května v Praze. Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku o tom v pátek rozhodli zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací. Mezi jejich požadavky patří například spuštění programu na podporu zaměstnanosti na venkově formou slevy na sociálním pojištění.
      08:46
      V Česku začíná MS v ledním hokeji
       Právě dnes odstartovalo hokejové mistrovství světa. Diváky čeká celkem 64 zápasů. Pořadatelé odhadují, že na utkání dorazí stovky tisíc fanoušků. Český tým poprvé nastoupí proti Finsku dnes ve 20:20. Utkání se budou hrát v Praze a Ostravě. Na obou místech dnes finišovaly poslední přípravy.
       10:42
       Češi sehrají první zápas s Finskem
        Češi dnes večer sehrají svůj úvodní zápas s Finskem. Utkání budou sledovat také diváci ve fanzóně u Prague arény, kde je s kamerou i redaktorka Kristýna Posekaná.
        12:50
        Nejistá situace ve stavebnictví
         Roky rekordních nárůstů cen stavebních materiálů jsou minulostí. Situace ve stavebnictví ale dál zůstává nejistá. Stavbaři často netuší, jak se cena objednaného materiálu změní po dodání. Nejméně je teď poptávají zájemci o stavbu nebo rekonstrukci rodinných domů.
         14:45
         Komplikace kvůli opravě mostu v Plzni Radčicích
          Na pět měsíců uzavře město Plzeň most přes řeku Mži v místní části Radčice. Je v havarijním stavu. Zdánlivě nedůležité přemostění využívá řada místních, zemědělci, turisté a cyklisté. Rekonstrukce vyjde na bezmála sedm milionů korun. Hotovo by mělo být na začátku letošního října.
          16:39
          Praktické maturity rybářů ve Vodňanech
           Praktická maturita u vody a v holínkách. Pro studenty příjemná změna. Na střední rybářské škole ve Vodňanech jich maturuje v těchto dnech 46. Vodňanská škola je nejstarší svého druhu v Česku.
           18:27
           Bývalý kaolinový důl Orty se otevře veřejnosti
            Bývalé doly, ve kterých se v jižních Čechách těžil grafit nebo kaolin, dál lákají dobrodruhy a turisty. I proto se vedení kraje rozhodlo zpřístupnit veřejnosti důl Orty. Na místě postaví také parkoviště a napojení na cyklostezku. Vše by mělo stát zhruba 50 milionů korun.
            20:28
            Krátce z regionu
             V centru Plzně začne v sobotu první fáze rekonstrukce tramvajové trati ve Zbrojnické ulici pod centrálním náměstím Republiky. Stavební práce potrvají do začátku listopadu. * Teplota na Sokolovsku dnes ráno klesla na jeden stupeň Celsia. Přízemní mrazíky zachytil na videu náš iReportér Karel Hrdlička. * Plzeňské muzeum historických motocyklů a automobilů vystavuje barevné křišťálové sochy. Expozice láká na světové unikáty.
             21:58
             10. ročník Plzeňského festivalu stepu
              V pořadí 10. jubilejní ročník Plzeňského festivalu stepu roztančil nejen ulice v centru Plzně, ale i samotné náměstí Republiky. Více než stovka stepařů tam předvedla svou show. Dnes a zítra se představí mezinárodní stepařské hvězdy.
              23:24
              Opravený ambit na Zelené hoře
               Oprava klenuté chodby na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je u konce. Restaurování takzvaného ambitu trvalo dva roky a stálo přes 100 milionů korun. Součástí oprav byla i kaple nebo část původního sousoší na vstupní bráně. Lidé si budou moci během noci kostelů také poslechnout nově zrestaurované varhany.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               13. května

               Přehled dílů

               326 dostupných
               Stopáž25 minut

               24. července

               Lékárny v malých obcích podle jihočeského návrhu — Rekordní zájem o odlety z karlovarského letiště — Přibývá zraněných po skocích do vody — V jihočeských kempech karavany vedou nad stany — Sehnat brigádu je letos složitější — Myslivna Březník po 10 letech v rekonstrukci — Virtuální realita pomáhá i plzeňským pacientům — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni — Termosolární úly chrání včely před parazitem

               24. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. července

               Kvůli porouchanému letounu 30 hodin čekání — Povolení pro jihlavské studentské koleje platí — Rybáři na Třeboňsku vítají vydatné deště — Cementový med v úlech na jihu i západě Čech — Obědy na jihu Čech jedny z nejdražších v Česku — V Plzni výrazně přibylo krádeží sdílených kol — Na Šumavě přibývá míst bez bariér — Vozíčkáři si vyzkoušeli překonávání překážek — Prestižní ocenění pro českobudějovickou vědkyni — Obrazy Jana Zrzavého vystavené v Humpolci

               23. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. července

               Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Sklizeň kmínu na Vysočině letos o 14 dní dříve — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Kůrovec na Šumavě je na ústupu — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Vyšetřování rozsáhlého požáru v Postřekově — Zabavení vlci v záchranném centru v Táboře — Prohlídka skladu použitého paliva v Temelíně — V Plzni testují chytrou tramvaj bez řidiče

               22. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. července

               Dostavba Dukovan a tendr století v Plzni — Zákazy koupání v přírodě na Vysočině — Kurzy digitální gramotnosti pro vězně — Masivní výpadek IT systémů — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Vejprnický mokřad předmětem sporů — Invazní ryby způsobují škody na Vysočině — Začala přeměna bývalé roty na Čerchově — Lékaři varují před teplotními skoky — Trafostanice na Sokolovsku je kulturní památkou

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. července

               Strom zranil turistku na Prachaticku — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — V Č. Krumlově pomůže strážníkům agentura — Svratka se vrací do původního koryta — Dohady kolem zákazu norování — Plánovaná proměna rušné křižovatky v Plzni — Příběh komplikované křižovatky v Plzni — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku — Borůvek se urodilo méně než v posledních letech — Prezidentův dík za rozvoj regionů

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. července

               Nemocnice v Prachaticích sloučila oddělení — Opatření v nemocnicích Karlovarského kraje — V Plané zkrachovaly soukromé ambulance a LDN — Jaderné bloky postaví korejská firma KHNP — Dostavba Dukovan bude mít dopady na region — Virová nákaza na skautském táboře — Historická lávka slouží cyklistům — Přehrada Hracholusky vznikla před 60 lety — Tetřevů je na Šumavě víc, opatření zabrala — Obnovený kříž na Šumavě — Industrial ferrata v Továrně Vír na Vysočině

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               16. července

               Zadržování vody v české krajině — Komplikace zatopeného viadutku v Pelhřimově — Nebezpečné jezy na jihu Čech — V okolí Landštejna ohrožují turisty stromy — Problémy čističek vod na Šumavě — Kontrola zákazu venčení psů v jihlavském parku — Policisté hodnotí kriminalitu na MFF — Kompenzace za zpoždění vlaků — Soud o jihlavské koleje — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. července

               Zpevňovaní hráze rybníka v Kamenici — Dozvuky povodní ve Štěnovicích — Opravy poničeného Buškova hamru — Č. Budějovice prodávají kola ze ztrát a nálezů — Rybářská stráž zintenzivnila kontroly — Most v Týně nad Vltavou je v provozu — Pieta za zemřelého válečného veterána — Demolice lávky přes Ohři v Boči na Karlovarsku — Ožívá zaniklá sudetská vesnice — Vzpomínka na zaniklé vorařské řemeslo

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Další etapa přestavby nepřehledné křižovatky — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO — Dětské tábory se chystají na nepřízeň počasí — Bouřky nad Českem — Méně návštěvníků památek na začátku prázdnin — Letní škola experimentální chirurgie — Na Lipensku odklízejí následky bouřek — Horolezkyně z Přeštic zdolala Korunu světa — Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. července

               Bouřky na jihu Čech s korupami i silným větrem — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Ministerstvo převzalo letiště Líně — Problémy s financováním záchytky v Sokolově — Bouřky přerušily dětem letní tábor — Škola nemá peníze na odškodné pro učitelku — Tanec i nové divadlo ve Žďáru nad Sázavou — Zámek Měšice je na prodej

               11. 7. 2024 na ČT1

               Napište nám