25 minut

3. dubna

Obsah dílu

Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Sbírka na obnovu vyhořelého chlumského kostela — Speciální kabel z Temelína vezou na Ukrajinu — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Nový dopravní terminál v Jihlavě čelí i kritice — Spor o plánovaný přívoz přes Berounku — Sklárna využívá nepotřebné autobaterie — Hudební anketa Žebřík už za 3 dny v Plzni — Začíná registrace splouvání Teplé Vltavy

Části dílu

01:15
Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení
  Základní škola Blovice na jižním Plzeňsku má ode dneška novou ředitelku. Její předchůdkyni odvolali radní města minulý týden poté, co si rodiče stěžovali na drsnou šikanu mezi žáky. Po rozhodnutí radních ve škole zavládl chaos. Někteří žáci popisovali, že na hodiny nepřišel žádný vyučující a studenti byli hodiny bez dozoru. Případ řeší policie i školní inspekce.
  03:36
  Sbírka na obnovu vyhořelého chlumského kostela
   Farnost v Chlumu u Třeboně dál sčítá ztráty po březnovém požáru kostela. Hořet tam začalo - podle hasičů - pravděpodobně kvůli technické závadě. Podle prvních odhadů je škoda minimálně 15 milionů korun. I proto teď obec společně s církví žádají o pomoc veřejnost.
   09:25
   Speciální kabel z Temelína vezou na Ukrajinu
    Česko pomáhá Ukrajině se zabezpečením jaderné elektrárny. Vůbec poprvé od propuknutí konfliktu. V Temelíně technici vyrobili speciální kabel na výztuhu budovy kolem reaktoru. Ten pomůže kolegům z jaderné elektrárny Rovenská na severo-západě země. Jejich dodavatel je totiž na válečném území. Lano odcestuje z Česka v následujících hodinách.
    12:24
    Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova
     Od Velikonoc je znovu zavřený - Lazebnický most, který rozděluje centrum Českého Krumlova, dělníci od ledna opravují. Pro turisty je to důležitá spojnice přes Vltavu. Podnikatelům v ulici pod zámkem, kvůli tomu klesly tržby o desítky procent. Rekonstrukce má být hotová za měsíc.
     14:15
     Nový dopravní terminál v Jihlavě čelí i kritice
      Jihlava letos zahájí první etapu rekonstrukce železničního nádraží. Tendr na stavbu nového dopravního terminálu vypsalo město ve spolupráci se správou železnic včera. Dělníci nastoupí už koncem léta. Nové nádraží bude stát jeden a půl miliardy korun.
      16:10
      Spor o plánovaný přívoz přes Berounku
       Plzeňský kraj vybuduje nový samoobslužný přívoz přes řeku Berounku. Využívat ho budou místní, v sezóně pak turisté. Převézt se budou moct i lidé s koly. Kraj teď čeká na stavební povolení. Plán má už také první kritiky.
       18:13
       Sklárna využívá nepotřebné autobaterie
        Původně měly pohánět elektromobily, teď ale slouží k výrobě skla. Testovací baterie, které už nemohou přijít do nově vyrobených vozů, našly využití ve sklárně Moser v Karlových Varech. Slouží tady jako úložiště energie vyrobené ze solárních panelů. Díky inovaci zvládne firma pokrýt až šedesát procent spotřeby elektřiny a vyprodukuje o skoro sedmnáct tun oxidu uhličitého méně.
        20:15
        Hudební anketa Žebřík už za 3 dny v Plzni
         Už za dva dny, v pátek 5. dubna, bude patřit plzeňské DEPO 2015 hudební anketě Žebřík. Během šestihodinového hudebního večera bude předáno 28 cen. Ty dostanou interpreti a skupiny na základě dvouměsíčního hlasování v devíti kategoriích.
         22:45
         Začíná registrace splouvání Teplé Vltavy
          Správa šumavského parku spustila registraci splouvání Teplé Vltavy. Od rána lidé zapsali už dvě stě lodí. Na tomto úseku řeky totiž platí pravidla ochrany přírody a vodáci mohou vyplouvat jen při určité výšce hladiny. Letos už nebude splouvání omezené. Předchozí dva roky ho zkrátily opravy mostu v Pěkné.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          4. dubna

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          19. dubna

          Speed Marathon, den ve znamení měření rychlosti — Na horách bude dál sněžit — Dekarbonizace teplárny bude o miliardy dražší — Strojvedoucí se zaškolují na vlaky RegioFox — Nádraží na Vysočině zavoní — Bývalou policejní budovu už vlastní město — Malé nemocnice se stále snaží lákat mladé lékaře — Ámos ČT EDU za využívání digitálních technologií — Tygr z Hluboké odcestoval do Maďarska — Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

          19. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          18. dubna

          Sníh ráno komplikoval dopravu na Šumavě — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — Výhodnější bydlení pro lékaře a učitele — Plzeň chce víc městských bytů — Výčepních je v Česku málo — V Českých Budějovicích začal Travelcon — Úskalí vysočinských cyklostezek — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

          18. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          17. dubna

          Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplaty — Jaderné úložiště na jihu Čech, pro a proti — Dopravu v Plzni omezí v létě opravy komunikací — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Nácvik záchrany člověka z větrné elektrárny — Sdílená kola za sebou mají rekordní zimní sezónu — Vlci v blízkosti obcí mohou dostat GPS obojky — Plzeň chce nová úseková měření rychlosti — Záchranářem od štěněte — iReportéři na výletě do Humpolce

          17. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          16. dubna

          Havlíčkův Brod změní systém plateb za popelnice — Třídění tuků a olejů v Plzni ještě nezdomácnělo — Na Šumavě znovu nasněžilo — Protesty proti úpravě vodního zákona — Poptávka po slepicích v Česku opět roste — Mimořádný zájem o šestileté studium na gymnáziu — Vodovod i kanalizace pro Malesice — Letecká technika v novém muzeu ve Studenci — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek

          16. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          15. dubna

          Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — Další školní ulice ve Žďáru nad Sázavou — Mimořádný zájem o přijímací zkoušky na gymnázia — Náhlá změna počasí — Některá města už brigádníky nezaměstnají — Exotické druhy zvířat v parcích i volné přírodě — Mladí pstruzi pro rybářské revíry — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Rekonstrukce historické kašny v Táboře začala

          15. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          12. dubna

          12. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          11. dubna

          11. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          10. dubna

          10. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          9. dubna

          9. 4. 2024 na ČT1
          Stopáž25 minut

          8. dubna

          8. 4. 2024 na ČT1

          Napište nám