25 minut

19. února

Obsah dílu

Traktory mířily směrem k Praze i z jihu Čech — Zásah NCOZ v Nemocnici Jihlava — Skiareály v nižších polohách ukončují provoz — Další propady půdy po těžbě na Sokolovsku — Škola v Dačicích umí využít umělou inteligenci — Spor o teplo v Chodově opět před soudem — Vidov bude jednat o územním plánu — Vysočina Aréna uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Zámek v Českém Krumlově láká turisty i v zimě

Části dílu

01:10
Traktory mířily směrem k Praze i z jihu Čech
  Po dvou trasách do Prahy vyjeli po půlnoci protestovat zemědělci i z jihu Čech. Traktorům z Písecka a Strakonicka trvala společná cesta do hlavního města přes tři hodiny. Už od začátku ale na sebe poutali pozornost.
  06:18
  Zásah NCOZ v Nemocnici Jihlava
   V jihlavské krajské nemocnici dnes zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu. Důvod zásahu policie neoznámila. Všichni administrativní pracovníci ale museli opustit kancelář vedení nemocnice. Péče o pacienty zůstává bez omezení.
   08:02
   Skiareály v nižších polohách ukončují provoz
    Teplé počasí a déšť kazí lyžařskou sezónu na Vysočině. Tamní sjezdovky spoléhají hlavně na technický sníh. I tam ale některé sjezdovky už svůj provoz přerušily.
    10:05
    Další propady půdy po těžbě na Sokolovsku
     Propadliny starých důlních děl po těžbě hnědého uhlí ohrožují další město - Nové Sedlo na Sokolovsku. Nebezpečný jev, který je podle odborníků nezbytné urychleně řešit a terén stabilizovat. Obci by mohl se sanací propadlin finančně pomoci stát. Na místě dnes natáčel František Nyklas.
     11:37
     Škola v Dačicích umí využít umělou inteligenci
      Umělá inteligence pomáhá s výukou na základních školách. Někde je součástí hodin o informačních technologiích, jinde se ale s její pomocí učitelé připravují a je pro ně inspirací například při vytváření testů. Pomoc se zaváděním nástrojů s umělou inteligencí jim nabízí Národní pedagogický institut.
      13:21
      Spor o teplo v Chodově opět před soudem
       Spor o teplo v Chodově na Sokolovsku opět před soudem. Ten dnes projednával žalobu města, na základě které má společnost Marservis vyklidit výměníky tepla a předat radnici do užívání teplovodní síť. Právě o tu se vedou dlouholeté spory. Celá kauza, která na konci minulého roku skončila rozsáhlým výpadkem dodávek tepla a teplé vody, se ale ke svému konci ještě neblíží. Téma sleduje Václav Matoušek.
       15:22
       Vidov bude jednat o územním plánu
        80 nových bytů chce soukromý developer vybudovat ve Vidově u Českých Budějovic. V plánu má postavit dva čtyřpodlažní domy na okraji obce. Někteří místní ale se záměrem nesouhlasí - bojí se narušení soukromí. Podle vedení obce je to ale způsob, jak přilákat nové obyvatele. Změnu územního plánu tam zastupitelstvo projedná už zítra.
        17:44
        Vysočina Aréna uklízí po MS v biatlonu
         Biatlonové mistrovství světa v Novém Městě na Moravě navštívilo během devíti závodních dní přes 210 tisíc fanoušků. Návštěvnost tak překonala o téměř 10 tisíc lidí tamní šampionát z roku 2013. Ten letošní se ale nakonec o miliony prodraží a to hlavně kvůli nepříznivému počasí. Původně se rozpočet pohyboval kolem 270i milionů korun.
         19:42
         Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních
          Kompletní renovaci nádražní budovy ve Františkových Lázních za čtvrt miliardy korun dnes zahájila Správa železnic. Oprava má skončit příští jaro. Fasádě a střeše budovy z roku 1860 vrátí původní secesní vzhled - její interiér a okolí ale projdou modernizací.
          22:20
          Zámek v Českém Krumlově láká turisty i v zimě
           S teplejším počasím stoupá návštěvnost zimních prohlídek českých zámků. Turisty tak v únoru láká i zámek Český Krumlov. Lidé místo na lyže vyrážejí na krátké jednodenní výlety. A do města se vrátili také turisté z Asie. Po slabším lednu tak zájem o oblíbenou památku znovu roste.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           20. února

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           22. dubna

           22. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. dubna

           Speed Marathon, den ve znamení měření rychlosti — Na horách bude dál sněžit — Dekarbonizace teplárny bude o miliardy dražší — Strojvedoucí se zaškolují na vlaky RegioFox — Nádraží na Vysočině zavoní — Bývalou policejní budovu už vlastní město — Malé nemocnice se stále snaží lákat mladé lékaře — Ámos ČT EDU za využívání digitálních technologií — Tygr z Hluboké odcestoval do Maďarska — Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

           19. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. dubna

           Sníh ráno komplikoval dopravu na Šumavě — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — Výhodnější bydlení pro lékaře a učitele — Plzeň chce víc městských bytů — Výčepních je v Česku málo — V Českých Budějovicích začal Travelcon — Úskalí vysočinských cyklostezek — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

           18. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. dubna

           Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplaty — Jaderné úložiště na jihu Čech, pro a proti — Dopravu v Plzni omezí v létě opravy komunikací — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Nácvik záchrany člověka z větrné elektrárny — Sdílená kola za sebou mají rekordní zimní sezónu — Vlci v blízkosti obcí mohou dostat GPS obojky — Plzeň chce nová úseková měření rychlosti — Záchranářem od štěněte — iReportéři na výletě do Humpolce

           17. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. dubna

           Havlíčkův Brod změní systém plateb za popelnice — Třídění tuků a olejů v Plzni ještě nezdomácnělo — Na Šumavě znovu nasněžilo — Protesty proti úpravě vodního zákona — Poptávka po slepicích v Česku opět roste — Mimořádný zájem o šestileté studium na gymnáziu — Vodovod i kanalizace pro Malesice — Letecká technika v novém muzeu ve Studenci — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek

           16. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. dubna

           Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — Další školní ulice ve Žďáru nad Sázavou — Mimořádný zájem o přijímací zkoušky na gymnázia — Náhlá změna počasí — Některá města už brigádníky nezaměstnají — Exotické druhy zvířat v parcích i volné přírodě — Mladí pstruzi pro rybářské revíry — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Rekonstrukce historické kašny v Táboře začala

           15. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. dubna

           12. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. dubna

           11. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           10. dubna

           10. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           9. dubna

           9. 4. 2024 na ČT1

           Napište nám