25 minut

12. ledna

Část: Bezpečnostní opatření na univerzitách

Obsah dílu

Bezpečnostní opatření na univerzitách — Asistenti prevence jako domovníci v Sokolově — Led na Lipně není dostatečně siln — Zamrzlé rybníky a přehrady hrozí probořením — Maloobchodní tržby vzrostly — Odpad z Velkého Meziříčí do brněnské spalovny — Pracovníci finančních úřadů vyjíždějí do obcí — Sauny zdražují až o pětinu — Českobudějovické náměstí bez vánočního stromu — Jihlava plánuje městský holubík

Části dílu

03:14
Bezpečnostní opatření na univerzitách
  Bezpečnost vysokých škol v Česku. Vedení připravuje větší spolupráci s policií a další opatření. Je to aktuální teď, kdy se při zkouškovém období vrací na akademickou půdu studenti i zaměstnanci. Kvůli prosincovému útoku se zaměří hlavně na změny, které nejsou na první pohled viditelné. Konkrétní představy už má i plzeňská a jihočeská univerzita.
  05:34
  Asistenti prevence jako domovníci v Sokolově
   Sokolov po dlouhých přípravách zaměstnal profesionální domovníky. Devět proškolených lidí začalo 24 hodin denně hlídat dva velké panelové domy ve městě, které radnice vytipovala jako rizikové. Dohlíží v nich na pořádek, pomáhají obyvatelům a ví, jak se zachovat v nouzi.
   08:54
   Led na Lipně není dostatečně siln
    Kvůli rychlému upouštění špatně promrzá i led na Lipně. Není dostatečně silný ani po pěti mrazivých dnech. Jeho tloušťka se liší - pohybuje se od 2 do 10 centimetrů. A někde ještě hladina ani nezamrzla. Bruslení na největší vodní ploše v Česku, proto stále není bezpečné.
    10:51
    Zamrzlé rybníky a přehrady hrozí probořením
     Led je teď pevnější spíš na menších rybnících a vodních nádržích. Kde místy díky nízkým teplotám dostatečně promrzl. Jenže o víkendu se oteplí, a led bude zřejmě i tam slabý. Kde si teď lidé bezpečně zajezdí - to jsou louky - na kterých zamrzla voda vylitá z řek.
     13:09
     Maloobchodní tržby vzrostly
      Ale nejdříve za slibovanými nákupy. Tržby tuzemským maloobchodníkům vzrostly poprvé po 18ti měsících - v listopadu. Meziročně o necelé procento. Podle statistického úřadu pomohly především útraty lidí před svátky. Téma pro Kristinu Kolovrátkovou. 1) Kristino, dobrý večer. Co nejvíce lidé nakupovali, a na čem naopak stále šetří?
      15:00
      Odpad z Velkého Meziříčí do brněnské spalovny
       Většina odpadků z Velkého Meziříčí už nekončí na skládce. Každý všední den brzy ráno z města vyjíždí auto naplněné odpadky, a míří do brněnské spalovny. Technické služby vůz pořídily za zhruba pět a půl milionu korun. Přesto město i okolní obce ušetří. Za svoz do spalovny zaplatí méně, než za skládkování.
       17:11
       Pracovníci finančních úřadů vyjíždějí do obcí
        Do konce ledna je třeba podat přiznání pro daň z nemovitosti. Od letoška má navíc tuto povinnost více lidí. Finanční úřady se proto snaží celý proces ulehčit. Rozšíří úřední hodiny, zřídily informační linku, a celý měsíc jezdí jeho pracovníci přímo za lidmi do vybraných obcí. Třeba i na jižním Plzeňsku.
        19:10
        Sauny zdražují až o pětinu
         Návštěvy sauny se někde prodraží až o pětinu. Třeba v Českých Budějovicích. I podle jihočeských provozovatelů se v úpravě ceníků odrazily jak rostoucí náklady za energie, tak zvýšení DPH dané úsporným balíčkem. Přesto majitelé saun úbytek návštěvníků nezaznamenali:
         21:21
         Českobudějovické náměstí bez vánočního stromu
          Vánoční strom, 18ti metrovou jedli, která zdobila českobudějovické náměstí od poloviny listopadu, dnes pracovníci městských lesů rozřezali a odvezli. Z náměstí také v těchto dnech mizí adventní městečko - včetně kluziště kolem Samsonovy kašny.
          22:16
          Jihlava plánuje městský holubík
           Hejna holubů ve městech škodí památkám. V Českých Budějovicích proto vytvořili holubník, kde se ptáci zdržují a odkud je možné následně vybírat nakladená vejce, tím tak počet holubů ve městě redukovat. Podobný krok teď zvažuje i Jihlava.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           15. ledna

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           19. dubna

           Speed Marathon, den ve znamení měření rychlosti — Na horách bude dál sněžit — Dekarbonizace teplárny bude o miliardy dražší — Strojvedoucí se zaškolují na vlaky RegioFox — Nádraží na Vysočině zavoní — Bývalou policejní budovu už vlastní město — Malé nemocnice se stále snaží lákat mladé lékaře — Ámos ČT EDU za využívání digitálních technologií — Tygr z Hluboké odcestoval do Maďarska — Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

           19. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. dubna

           Sníh ráno komplikoval dopravu na Šumavě — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — Výhodnější bydlení pro lékaře a učitele — Plzeň chce víc městských bytů — Výčepních je v Česku málo — V Českých Budějovicích začal Travelcon — Úskalí vysočinských cyklostezek — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

           18. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. dubna

           Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplaty — Jaderné úložiště na jihu Čech, pro a proti — Dopravu v Plzni omezí v létě opravy komunikací — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Nácvik záchrany člověka z větrné elektrárny — Sdílená kola za sebou mají rekordní zimní sezónu — Vlci v blízkosti obcí mohou dostat GPS obojky — Plzeň chce nová úseková měření rychlosti — Záchranářem od štěněte — iReportéři na výletě do Humpolce

           17. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. dubna

           Havlíčkův Brod změní systém plateb za popelnice — Třídění tuků a olejů v Plzni ještě nezdomácnělo — Na Šumavě znovu nasněžilo — Protesty proti úpravě vodního zákona — Poptávka po slepicích v Česku opět roste — Mimořádný zájem o šestileté studium na gymnáziu — Vodovod i kanalizace pro Malesice — Letecká technika v novém muzeu ve Studenci — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek

           16. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. dubna

           Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — Další školní ulice ve Žďáru nad Sázavou — Mimořádný zájem o přijímací zkoušky na gymnázia — Náhlá změna počasí — Některá města už brigádníky nezaměstnají — Exotické druhy zvířat v parcích i volné přírodě — Mladí pstruzi pro rybářské revíry — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Rekonstrukce historické kašny v Táboře začala

           15. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. dubna

           12. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. dubna

           11. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           10. dubna

           10. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           9. dubna

           9. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. dubna

           8. 4. 2024 na ČT1

           Napište nám