Historie a současnost unikátního kulturního prostoru, na jehož prknech se už od roku 2007 děje to nejzajímavější z českého performativního umění.
Režie a scénář: Slobodanka Radun. Účinkují: Rostislav Novák, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Martha Issová a další.
La Fabrika

La Fabrika získala za 15 let své existence to nejlepší renomé na české kulturní scéně. Daří se tu vynikajícímu divadlu, ale i hudbě, tanci, filmu a výstavám. Hraje se tu nejen klasické, ale i alternativní divadlo, kabaret, domovskou scénu zde má několik tanečních souborů, odehrávají se tu koncerty, loutková představení a pořádají se zde festivaly.

Obrovské množství umělců, kteří dnes patří ke špičce ve svém oboru, mnohdy nastartovalo svou kariéru právě v La Fabrice. V dokumentu o svém vztahu k ní hovoří např. R. Novák ml., který tu s Cirkem La Putyka odehrál přes 300 představení, režisérské duo SKUTR, V. Dyk a T. Dyková, jimž inscenace Bláznivý Petříček změnila život, A. Polívková, která s M. Issovou vytvořila pro La Fabriku kultovní Krasavici interkontinentální, choreograf V. Kuneš, animátorka M. Pavlátová a mnoho dalších.

Dveře do všech prostor La Fabriky odemyká v dokumentu člověk, kterého vždy fascinoval divadelní a filmový svět, ředitel, dramaturg, režisér a producent Richard Balous, který tu 15 let taky sází kytky, uklízí odpadkové koše a zhasíná zbytečně rozsvícená světla.

Napište nám