Kmotr soulu, Pan Dynamit, Soulový bratr č. 1… Čím si vysloužil tyto přezdívky jeden z nejvlivnějších hudebníků světa? Americko-britský životopisný film.
Hrají: C. Boseman, N. Ellis, D. Aykroyd, V. Davisová, L. James, F. Melamed, C. Robinson, J. Scottová, O. Spencerová a další. Režie Tate Taylor.

Životní příběh Jamese Browna (Ch. Boseman), jednoho z nejznámějších ale také nejkontroverznějších hudebníků světa, který zásadním způsobem ovlivnil soulovou a funkovou hudbu 20. století, začíná dospíváním v tvrdých chudinských poměrech v dřevěné chatce v Jižní Karolíně ve 30. a 40. letech. Kvůli své nátuře se často pohyboval na hraně zákona a málem skončil i ve vězení. Určitou spásou pro něj byla gospelová hudba, pevný bod jeho rozervaného života, a také jeho celoživotní partner Bobby Byrd (N. Ellis), který se nad společenským odpadlíkem slitoval, zachránil ho před vězením a v roce 1954 jej přizval do své skupiny Famous Flames. Temperamentního a nadaného mladíka nebylo ale možné nijak krotit a jeho hudební hvězda stoupala raketovou rychlostí na úkor samotné kapely. Geniálního umělce s elektrizujícím elánem poté stejně rychle začaly doprovázet skandály spojené s drogami, domácím násilím a tyranským zacházením s lidmi kolem sebe…

Napište nám