Za mnohým mistrovským dílem se skrývá i pozoruhodný příběh z reálného života. Podobně jako v případě osudů J. D. Salingera a jeho přelomového románu Kdo chytá v žitě. V roli spisovatele v americkém životopisném filmu Nicholas Hoult.
Dále hrají: K. Spacey, V. Garber, H. Davisová, Z. Deutchová, L. Boyntonová, E. Bogosian, B. White a další. Režie Danny Strong.

Americký prozaik Jerome David Salinger (1919–2010) se nesmazatelně zapsal do dějin světové literatury románem Kdo chytá v žitě, který patří k nevýznamnějším dílům 20. století. Svým popisem dospívání a ztráty nevinnosti sedmnáctiletého chlapce Holdena Caulfielda dokázal zachytit vědomí amerického národa, vyjádřit problémy dospívající generace čtenářů a dát hlas jejich trápení. Průlomové literární dílo se stalo přes noc doslova senzací, což jen umocnilo nebývalý zájem fanatických fanoušků o Salingerův osobní život. Ten byl opředen mnoha mýty, protože se po vydání svého mistrovského díla rozhodl odejít do ústraní a nevydat už ani slovo.

Salingerův neobyčejný životní příběh plný kontroverzí a skandálů zachycuje působivé životopisné drama Rebel v žitě, v němž osobitého spisovatele ztvárnil britský herec Nicholas Hoult. Ve vedlejší roli mu sekunduje Kevin Spacey jako vysokoškolský pedagog Whit Burnett, který ho učí rozvíjet vlastní příběhy tak, aby se staly jedinečnými. Zarputilý Salinger píše další a další povídky, v nichž reflektuje palčivé společenské problémy. Veškerou pozornost soustředí jen na psaní, což se neblaze podepisuje na jeho osobním životě. Sen o literárním triumfu se naplní, když fiktivní povídkovou postavu Holdena Caulfielda rozvine v osudový román. Od základu tím změní nejen svůj život, ale i dějiny moderní americké literatury.

Napište nám