Bláznivá ukrajinská komedie o třech podvodníčcích, kontrabandu a moci převleků.
Režie: Oleh Borščevskij. Scénář: Mychajlo Choma, Sergej Lavreňuk, Vladimir Nagornyj. Hrají: Mychajlo Choma, Olena Lavreňuk, Alexej Vertinskij, Serhij Lyba a další.
Dzidzio pašerák

Někdy se všechno hroutí. Třeba kariéra oblastního zpěváka Dzidzia. Anebo jeho nedostavěná hacienda. Peníze, které mu matka na dům poslala z Portugalska, se dávno rozutekly, a matka požaduje dluh splatit. Dzidzio navíc ještě naboural luxusní vozidlo místního mafiána, který po něm teď chce tři tisíce eur. Vynalézavý zpěvák obsadí dva věrné přátele do rolí šoféra a bodyguarda a společně se vydávají na dobrodružnou výpravu za ziskem. Nejlepší šanci vidí v pašování cigaret do Polska. Potřebují však sehnat investora a důvěryhodné krytí…

Komedie je autorským projektem ukrajinského zpěváka, herce a performera Mychajla Chomy, který své alter ego Dzidzia původně stvořil pro vystupování se stejnojmennou kapelou. V ukrajinských kinech se Dzidzio pašerák stal nejnavštěvovanějším ukrajinským snímkem všech dob a později získal i ocenění diváků v obnovených Národních filmových cenách Ukrajiny zvaných Zlatá káča.

Napište nám