Když Bess uteče přítel, zamilovaný Porgy jí nabídne bezpečnější život. Hvězdně obsazené kriminální drama z Metropolitní opery v New Yorku.
G. Gershwin: Porgy a Bess

Děj se odehrává v Charlestonu dvacátých let minulého století. Česač bavlny a vyhlášený násilník Crown (Alfred Walker) zabil při hře v kostky svého protihráče Robbinse (Chauncey Packer) a musí uprchnout. Doma zanechal svoji dívku Bess (Angel Blueová), které se ujímá mrzák Porgy (Eric Owens), jenž ji už dávno tajně miluje. Porgy a Bess žijí spolu šťastně a spokojeně. Ovšem jen do chvíle, než se Bess během pikniku na ostrově znovu setkává s Crownem, který se tu skrývá. Přemluví ji, aby s ním zůstala, ale Bess po několika dnech uteče zpět k Porgymu, s nímž se cítí bezpečněji.

Během hrozivé bouře ji Crown opět vyhledá, ale jejich setkání přeruší neštěstí na moři, při kterém zahynul jeden z rybářů. Ženy mrtvého oplakávají. Crown stále Bess pronásleduje a nakonec si pro ni přichází do Porgyho bytu. Porgy mu vráží nůž do zad... Během několika dnů jej vyhledá policie. Nikoli však proto, že by byl podezřelý z vraždy, ale aby Crowna identifikoval. Vzpírá se ale tak zoufale, až jej policisté odvádějí.

Objevuje se další obdivovatel Bess, Sporting-Life (Frederick Ballentine), a namlouvá jí, že už se Porgy nikdy nevrátí – a odvádí jí do New Yorku. Porgy je pro nedostatek důkazů po týdnu propuštěn na svobodu. Zjišťuje, že Bess zmizela, ale zůstala naživu. Sedá na svou káru a vydává se ji hledat.

Napište nám