Pohádková komedie o tom, jak dobrácké strašidlo udělalo pořádek v jedné rodině (1994). Hrají: I. Janžurová, K. Pospíšilová, J. Paulová, J. Ornest, M. Donutil a další. Scénář podle předlohy Ch. Nöstlingerové napsaly J. Procházková a H. Pawlowská. Kamera J. Kačer. Režie J. Hykl

Právě včas se vrací ze záhrobí Róza Riedlová, aby blahodárně zasáhla do života bázlivé Jany, plné pochybností o všem a hlavně o sobě samé. Je-li Róza, ta roztomilá starší dáma, vůbec nějaké strašidlo, pak rozhodně patří k těm nejlaskavějším, jaká se v našem světě pohybují. Jinak by se jí ani nemohlo podařit udělat tak skvělý pořádek v lidských vztazích nejen v rodině Jany a ve škole, ale všude tam, kde se objeví.

K televiznímu filmu podle stejnojmenné knížky rakouské spisovatelky CH. Nostlingerové napsaly scénář J. Procházková a H. Pawlowská. Podařilo se jim spolu s režisérem J. Hyklem a herci – I. Janžurovou v titulní roli, M. Donutilem, J. Paulovou, J. Ornestem, K. Pospíšilovou a dalšími – vytvořit přitažlivý komediální příběh, který získal ocenění doma i v zahraničí.

Napište nám