Pohádka o chudém chlapci a mluvící kočce, která mu přinesla štěstí (1993). Hrají: M. Sobotka, H. Ševčíková, V. Brabec, P. Štěpánek, L. Tokoš, D. Hlaváčová, R. Merunková a další. Scénář H. Sýkorová. Kamera M. Dostál. Režie V. Janečková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Stará anglická legenda o chudém chlapci, který se stal starostou města Londýna, posloužila jako předloha k pohádkovému zpracování. Sirotek Dick Whittington (M. Sobotka) nedostal do vínku nic míň a nic víc než poctivost, pracovitost, upřímnost, smysl pro čest a spravedlnost. Tyto vlastnosti a trocha štěstí mu dopomohou k tomu, že se stane váženým a bohatým mladým mužem i milujícím manželem. A tak si tenhle mile staromódní příběh, v němž slušnost, píle a vlastní přičinění vedou k dosažení úspěchu a životního naplnění, uchovává až po dnešní časy sympatickou a potřebnou aktuálnost.

V pohádce se dále můžete těšit na H. Ševčíkovou, V. Brabce, L. Tokoše, od jehož úmrtí v těchto dnech uplynulo 15 let, nebo letošního jubilanta P. Štěpánka (*2. 10. 1948), který si zahrál kapitána Fische.

* 2. 10. 1948


Stopáž75 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3