Skalisko Diamond Rock nedaleko Martiniku je už dlouho v hledáčku biologů kvůli dosud neobjevené fauně i floře. Jaké tajnosti skrývá?
Pátrání po tajemství Diamantové skály

Tento příběh začíná v knihovně Národního přírodovědného muzea v Paříži. Ze starých svazků čerpal Stéphane Caut informace pro svou vědeckou expedici na Diamantovou skálu. Jedna záhada všechny hodně přitahovala. Herpetolog Ivan Ineich upozornil na endemický druh užovkovitého hada s latinským názvem erythrolamprus cursor, který prý na Diamantové skále stále žije. Ve starší literatuře se uvádí, že je to velice plachý a rychlý had. Naposledy byl spatřen v letech 1964 a 1968. Od té doby na Diamantové skále nedošlo k žádnému požáru ani k ničemu podobnému. Měl by tedy mít dostatek kořisti a není důvod, proč by na tom skalnatém ostrůvku nemohla malá populace těchto hadů přežít. Francouzsky se nazývá Couresse.

Je zajímavé, že ještě před padesáti lety se v oblasti Martiniku vyskytoval velmi hojně, ale od té doby tam nebyl pozorován, až na několik málo případů na Diamantové skále. Poslední odchycené exempláře mají naložené ve formaldehydu v laboratořích pařížského přírodovědného muzea. Jak pátrání dopadne?

Napište nám