Luba Skořepová v hlavní roli televizního filmu o snu, který se začal plnit příliš pozdě.
Režie: Zdeněk Potužil. Scénář: Ivo Pelant, Eva Pelantová. Hrají: Luba Skořepová, Vladimír Dlouhý, Jan Vlasák, Steva Maršálek a další.

Populární herečka Národního divadla Luba Skořepová oslavila v těchto dnech úctyhodné životní jubileum. Tímto chceme připojit přání, aby ji tvůrčí elán ještě dlouho neopustil. O rozměru její tvorby vypovídá i hlavní role v televizním filmu autorů Evy a Iva Pelantových a režiséra Zdenka Potužila Pozůstalost.

Příběh paní Vichrové, která teprve v sedmdesáti letech spatřila naději na uskutečnění celoživotního snu, z něhož ji v mládí probudil nástup totality. Snu o životě ve středu své rodiny, která se vrátí k těm nejpřirozenějším hodnotám harmonického života na venkově. Snu o štěstí ze společné smysluplné práce na vlastních pozemcích, které hrdinka příběhu žádá na popud svých dvou synů zpátky. V rámci restitučního zákona o odškodnění majetkových křivd získá po roce 1989 svou zemědělskou usedlost. Začne spolu se členy své poměrně velké rodiny pozemky obdělávat, stavět plot, kultivovat vše, co tak dlouho leželo ladem. Brzo narazí na nejrůznější překážky, obyvatelé vesnice se od ní postupně odvracejí. Rodinu, která odvykla společnému soužití, není možno stmelit. I přes některé úspěchy zjišťuje paní Vichrová, že se pustila do úkolu, na nějž nemá síly…

Režie: Zdeněk Potužil. Scénář: Ivo Pelant, Eva Pelantová. Hrají: Luba Skořepová, Vladimír Dlouhý, Jan Vlasák, Steva Maršálek a další.

Napište nám