Mladá žena Laila utíká před vlastní rodinou. Ani mlha nad yorkshirskými vřesovišti ji ale neskryje před gangstery, kteří jí jsou v patách.
Režie: Daniel Wolfe. Scénář: Daniel Wolfe, Matthew Wolfe. Hrají: Sameena Jabeen Ahmed, Conor McCarron, Gary Lewis, Barry Nunney a další.
Tati, chyť mě

Pozoruhodný debut bratří Wolfeových (Daniel režíroval, scénář napsal společně s bratrem Matthewem), který po svém premiérovém uvedení na filmovém festivalu v Cannes sklidil nadšené kritiky, je žánrově těžko uchopitelný film, který lze asi nejlépe popsat jako temný, sociálně laděný thriller. Jeho protagonistkou je Laila, mladá žena pákistánského původu, která je společně se svým skotským přítelem Aaronem na útěku před blíže neurčenou hrozbou. V patách jim jsou dvě skupiny nebezpečně vyhlížejících mužů a teprve postupem času si uvědomujeme, že je ve hře otázka rodinné cti a že se schyluje k velkému zúčtování.

Příběh, zčásti pojatý jako western, odehrávající se na yorkshirských vřesovištích, svou autentičností a celkovým pojetím v mnohém připomíná filmy Andrey Arnoldové (Red Road, Fish Tank, Bouřlivé výšiny, American Honey) a to nejen díky účasti jejího dvorního kameramana Robbieho Ryana. Vizuálně působivý film má vynikající soundtrack (Tim Buckley, Nicky Minaj, Patti Smith, Exuma). Před kamerou rovněž debutující Sameena Jabeen Ahmedová za své ztvárnění Laily získala několik cen.

Napište nám