První rakousko-uherský muzikál podle francouzského komediálního dramatika Eugèna Labiche
Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Dagmar Novotná, Zdeněk Podskalský. Hrají: Lubomír Lipský, Pavlína Filipovská, Josef Zíma, Josef Beyvl a další.

V lázeňském hotýlku čeká půvabná paní Slavíčková (P. Filipovská) ve společnosti své tety (N. Gollová) na příjezd manžela (L. Lipský). Dvoří se jí mladý Dalibor z Picmauzů (J. Zíma) a její krásu obdivuje také bývalý notář pan Imršvarc (J. Beyvl). Hned po příjezdu se pan Slavíček setkává v hotelové hale s Daliborem z Picmauzů, svým přítelem. Pan Slavíček mu prozradí svůj trik, jak úspěšně svádět vdané ženy. Nyní je šťastně ženatý a už ho nebude potřebovat. Netuší, že tou, kterou má přítel v hledáčku, je jeho vlastní manželka.

Režisér Zdeněk Podskalský měl rád muzikály, hudební grotesky a kabarety. V roce 1964 zrežíroval hudební hříčku Trik aneb Jak dámu okouzlit aneb Jak manžela oblafnout. Natočil tak povedenou taškařici o tom, jak se život zkomplikuje, když se z úspěšného svůdce vdaných žen stane manžel.

Autorem předlohy hudební komedie byl Eugene Marin Labiche (1815-1888), francouzský autor populárních vaudevillů, divadelních frašek a situačních komedií. Nejznámější z nich je Slaměný klobouk.

Napište nám