Televizní zpracování dvou povídek L. Procházkové Utěšitelka a O velikém básníkovi. Moderní apokryfy o láskách, iluzích, snění a prozaické skutečnosti.
Režie: Anna Procházková. Scénář: Lenka Procházková. Hrají: Svatopluk Skopal, Nela Boudová, Barbora Leichnerová, Jiří Sovák a další.

Dvě neobvyklé povídky prozaičky Lenky Procházkové vyprávějí o lidské psýše a hybatelem dění jsou tu fantaskní postavy. V povídce Utěšitelka se mladý muž vrací domů, do neudržovaného mládeneckého bytu, s chandrou, kterou by možná řešil radikálně, nebýt Magdalény. Dívka, která jakoby přišla z biblických časů, ho utěší a pomůže mu vyřešit i jistý duševní boj.

Hrdina povídky O velikém básníkovi žije a tvoří spokojeně, protože zázemí se vší prózou života mu zajišťuje jeho žena, zatímco na tvorbu básnickou má múzu - mladou dívku, která se zjevuje pouze jemu. Básník je obdarován Nobelovou cenou, kterou mu přináší sám švédský král, a oba pánové - muž moci a muž ducha - dostávají příležitost zkonfrontovat své životní názory...

Napište nám