Medailon mimořádně úspěšné hvězdy šedesátých let Marty Kubišové (1969). Kamera J. Macháně. Scénář a režie Jan Němec, jehož nedožité 85. narozeniny si v těchto dnech připomínáme

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Český filmový režisér, filmový producent a vysokoškolský pedagog FAMU Jan Němec (*12. 7. 1936 – †18. 3. 2016) patřil k představitelům tzv. české nové vlny v kinematografii. V roce 1966 jej postihl zákaz točit filmy, ale mohl pracovat v televizi a byl jedním z prvních českých režisérů hudebních klipů. V roce 1974 byl pod politickým nátlakem totalitní moci donucen opustit zemi a v exilu pobýval ve Francii, Německu, Velké Británii, Švédsku a USA.

Česká zpěvačka Marta Kubišová byla v šedesátých letech minulého století trojnásobnou vítězkou čtenářské ankety časopisu Mladý svět Zlatý slavík. Začátkem roku 1970 však třetího z nich musela kvůli začínající normalizaci převzít v ústraní redakce tohoto periodika. Od té doby byla pozastavena její umělecká činnost. Znovu se rozezpívala až po sametové revoluci. Na konci šedesátých let minulého století, kdy její pěvecká sláva vrcholila, se provdala za režiséra Jana Němce, s nímž natočila několik televizních písničkových pořadů. Patří mezi ně i Proudy lásku odnesou podle názvu písně textaře Zdeňka Rytíře.

Marta Kubišová
zpěvačka

Marta Kubišová

* 1. 11. 1942


Stopáž21 minut
Rok výroby 1969
 4:3
ŽánrHudba