Původní televizní komedie, která čerpala svou absurditu ze skutečnosti. Z pera dramatika a prvního prezidenta České republiky Václava Havla, od jehož úmrtí právě dnes uplynulo deset let.
Režie: Ladislav Smoljak. Scénář: Václav Havel. Hrají: Nela Boudová, David Prachař, Květa Fialová, Jan Kašpar a další.

Mladý spisovatel Jan slaví doma třicáté narozeniny spolu se svou ženou Marií a tchyní. Jako host je přítomen také nový podnájemník instalatér pan Bašta, který však během nekonečných literátských hovorů usne. Ze sousední místnosti sem začne překvapivě pronikat voda… Je to jediná hra dramatika Václava Havla, kterou vytvořil pro Československou televizi. Vznikala před srpnem 1968, a byla oceněna v autorské soutěži na původní televizní hru, ale natočena mohla být až v roce 1990.

Satirickou a absurdní komedii o naprosté užvaněnosti některých mladých intelektuálů, jejich snobství a hlavně neschopnosti činu, neboť žijí ve světě slov a iluzí, realizoval režisér Ladislav Smoljak spolu s Květou Fialovou, Nelou Boudovou, Davidem Prachařem a Janem Kašparem a uvádíme ji u příležitosti desetiletého výročí od úmrtí autora.

Režie: Ladislav Smoljak. Scénář: Václav Havel. Hrají: Nela Boudová, David Prachař, Květa Fialová, Jan Kašpar a další.

Napište nám