Recitál přední české interpretky u příležitosti ohlášeného konce pěvecké kariéry z pražské Lucerny (2018). Dále účinkují: V. Neckář, L. Bílá, A. Langerová a P. Malásek se svou skupinou. Režie R. Petrenko

Slavnostním koncertem ve velkém sále pražské Lucerny se 27. října 2017 uzavřela vynikající ale i strastiplná kariéra jedné z ikon české populární hudby, zpěvačky Marty Kubišové, která se stala nejen symbolem neopakovatelného hudebního kvasu šedesátých let, ale také pevného lidského a uměleckého postoje, který pro ni, vzhledem k nesouhlasu s politickým režimem v někdejším Československu, znamenal dvacetiletý zákaz činnosti. V roce 1989 se pro mnohé stala jednou z tváří Sametové revoluce a píseň Modlitba pro Martu v jejím podání je neodmyslitelně spojena s dramatickými okamžiky československých dějin v letech ’68 a ’89.

S Martou Kubišovou si do velkého sálu Lucerny, který je spjat se začátkem její profesionální kariéry, přišly zazpívat mimo jiné hvězdné osobnosti jako Václav Neckář, Lucie Bílá nebo Aneta Langerová. Hudebního nastudování se ujal Petr Malásek se svou skupinou.

Kupte si v eShopu

Marta Kubišová
zpěvačka

Marta Kubišová

* 1. 11. 1942


Stopáž51 minut
Rok výroby 2017
 HD
ŽánrHudba